Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hagyományos fehér fényű...

Hagyományos fehér fényű tungsram neoncsővel világítok (20 wattos) Két darab van belőle 100 literes akváriumban. Jó ez a növényeknek, vagy mindenképp külön halas neont kell vennem?

Figyelt kérdés
Növények: mohák,anubiasok,Lilaeopis brasiliensis.Több wattra nem gondoltam mert nincs co-m.Előre is köszönöm a válaszokat.
2012. márc. 13. 18:00
1 2 3
 21/27 YourDestiny ***** válasza:
55%
Szia! Az Aquastart csak akkor ajánlom, ha egy csövet kívánsz használni. Ha kettőt, akkor a növényes mellé a Blue Sky a legoptimálisabb, ha szép megvilágítást akarsz. A növényes cső magában azért nem jó, mert a fényereje alacsony, a színe rózsaszínes, ezt kell kombinálni egy enyhén kékes napfényes csővel, így lesz az eredmény fehérhez hasonló (mintha egy sima daylight csövet használnál, csak éppen amit megvilágítasz, az sokkal élénkebb lesz). Egyébként szólok, hogy az Aquastar egy olyan speciális fénycső, ami enyhén lilás fényt ad.
2012. márc. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 A kérdező kommentje:
Kevés hal,nagy biológiai szűrő kövek a dunáról.....vastag talaj a lebontó baciknak,na majd kialakul:)
2012. márc. 14. 20:08
 23/27 YourDestiny ***** válasza:
55%

Ez az Aquastar:


[link]

2012. márc. 14. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:
Értem akkor lesz egy kékes is.Pont a régebbi válaszaidat néztem ahol ez is felmerült,hogy kékből ez keveset ad.Több vöröset ami az algáknak kedvez.
2012. márc. 14. 20:12
 25/27 A kérdező kommentje:
Vagyis fordítva:)
2012. márc. 14. 20:17
 26/27 YourDestiny ***** válasza:
55%

Az algáknak a kék spektrum kedvez jobban. A következő alternatívákat ajánlom:


Kevés növény esetén

1 csővel Aquastar

2 csővel Aquastar + Daylight vagy Blue Sky + Daylight


Több növény esetén egy növényes cső (ami lehet Pland Color, Tropical Red, GroLux stb.) + Blue Sky


Itt meg tudod nézni az eredményt:


[link]

2012. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:
Köszi.Én már nem válaszoltam volna magamnak mert elég nehezen jutott el az agyamig valami is ebből:)
2012. márc. 14. 20:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!