Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ezt az akváriumot hogy "dobhat...

Ezt az akváriumot hogy "dobhatnám fel"?

Figyelt kérdés

Növényileg gondolom. Nagyon sok volt régen, de már rengeteg elpusztult belőle. V=72liter T=ca.25-25°C Szűrés: Eheim PickUp 2010

Tápozok is: napi 1,4ml easy carbo, 1ml profito. a fény: 15W daylight, 15W sera plant color. Heti 1X50% vízcsere.

Anno a kezdők hibájába estem, így összevásároltam minden szép, nagy igényes, nagy fényigényű növényt. Persze"termelőtől" vettem, így néhány száz Ft volt darabja fű alatt:P De azonban néhány megmaradt(persze aminek tudom a nevét) - Bakopa, hólyagos vízikehely.

Amiket szeretnék bele, persze előtte mondjátok, hogy megfelel-e vagy nem az akvárium és az összeválogatás.



Néhány anubias

Bacopa australis

Gömbmoha

Ludwigia repens

Indiai vízicsillag


Persze ha nem jó így akkor egészítsétek ki, vagy módosítsátok!


Örülnék, ha adnátok tanácsokat az elrendezésről is. Esetleg kiegészítő dolgokról is.



[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



Kicsit sok az alga, és a kép is!


Köszi a segítséget, Csaba


2012. márc. 18. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Szerintem tegyél mögé egy fekete fotokartont, alulra fekete apró szemű bazaltot, és jók azok a növények amiket írtál.
2012. márc. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia :)

sztem neonból kevés van, abból egy nagyobb raj mehetne

tényleg kéne egy egyszínű háttér, egy nagyobb kő vagy fa középre meg sötét aljzat.

2012. márc. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ! hogy cseréljem ki az aljzatot? addig mi legyen a növényekkel és a halakkal addig?
2012. márc. 18. 18:17
 4/13 anonim ***** válasza:
addig berakod őket vödörbe.
2012. márc. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként maradhat ez a kavics is, csak szerintem a fekete jobban néz ki.
2012. márc. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Platypus ***** válasza:

A Ludwigiát hanyagolnám, ugyan megmarad ennyi fényen, de elég csiga lesz a növekedésben.


A talajt szerintem is megérné lecserélni, elég sok Cryptocoryned van, azok szeretik ha gyökérbarát közegben vannak. A talajba dugható táptablettákat is meghálálják.

Jelenleg elég tropa állapotban vannak a növényeid, de egy részük rendbe fog jönni idővel. A carboval spórolhatsz, kevés növénynek az 1 ml is bőven elég.


A fadarabod formája nekem nem tetszik, nagyon feltűnő az egyenesre vágott vége. Betekerném valamilyen mohával a helyedben.

2012. márc. 18. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

és ha a kavicsok alá tenném a talajt? elmagyaráznátok, hogy hogyan kell? pl ha egy érintetlen akvárium van itt, hogy töltsem fel a megfelelő talajjal?


köszi

2012. márc. 18. 19:41
 8/13 anonim ***** válasza:
Egy kis lapáttal először kilapátolod belőle ezt a talajt.
2012. márc. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Úgy is ki lehet, hogy a halak benne vannak, csak ügyesen kell.
2012. márc. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Vagy egy kis halhálóval is ki lehet lapátolni


Ha apróbb talaj lenne még egyszerűbb lenne, mert akkor egy leszívócsővel le tudnád szívni. De ezt nem tudod, ez elakad.

2012. márc. 19. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!