Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A lemna minor-ról mi a vélemén...

A lemna minor-ról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
Hasznos kis növény, sok tápanyagot kivesz a vízből és jól árnyékol. Viszont akváriumban sok gondot tud okozni, ha mozog a vízfelszín, akkor sodródik mindenfelé, felkenődik a falra és kiszárad, satöbbi. De ha tetszik neki a környezet, nagyon gyorsan szaporodik.
2012. márc. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nem szeretem,mert árnyékolja a víz felszínét,de hasznos mert nem hagy ellustulni a gyors szaporodásával.
2012. márc. 19. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:

Nem a kedvenc növényem. Valahogyan bekerült az akváriumomba és nem tudom kiirtani. Minden héten lemerem a vízről, de mindig marad pár ami újra elszaporodik. Ha elhanyagolom, akkor pillanatok alatt belepi a vízfelszínt.


Mondjuk ha valakinek egy félárnyékos akvárium a célja és szeretné nitrátcsökkentésre használni, akkor hasznos növény.

2012. márc. 19. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi köszi.

Árnyékolás lenne a cél:)

2012. márc. 19. 23:09
 5/5 anonim ***** válasza:

A Limnobium laevigatum-ot könnyebb kiírtani. Méretre olyan 2-3 centis darabokból áll.

[link]


Én kaptam egyet valakitől, de már van belőle sok. Viszont ez sokkal lassabban terjed mint a békalencse és szerintem szebb is.


Van békalencsém is. Az egyik akváriumból én is lehalásztam legutóbb majdnem az összeset, de már megint sok van benne. De ha nagyon akarnám felülre tennék egy szűrőt az beszívná az egészet :)

2012. márc. 20. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!