Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvi minor szak mennyire...

Nyelvi minor szak mennyire veendő komolyan? Milyen szintre lehet vele eljutni? A diplomában feltüntetik?

Figyelt kérdés
Konkrétan tolmács vagy fordító szeretnék lenni és legalább három nyelven ilyen szinten tudni. Mivel spanyol kéttannyelvűbe jártam és van már egy felsőfokúm+ szabad kreditnek a spanyolt vettem fel ezzel nem lesz probléma. Anglisztikára jelentkeznék + német minorban gondolkodtam.
2012. febr. 7. 11:21
 1/7 anonim ***** válasza:
szerintem jó,de ha elfogadsz egy nyelvcserét,akkor én szívesen tartanék neked egy intenzív angol kurzust skypeon és emailben(pontosan a te szintedről indulva,amit egy nyelvi+fordítási teszttel felmérnék),ha te tanítanál engem spanyolra...ha érdekel írj...olaszt tanultam 13 évig,diplomám és szakfordítóim van belőle...és a tudás nagy %-a most is megvan,bár most sajna munkanélküli vagyok,és nem használom...
2012. febr. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ja mindkét fél részéről ingyenes lenne a dolog,én időnként beiktatnék számonkérést is(úgy van értelme) és örülnék ha te is tudnál ilyent beiktatni nekem...
2012. febr. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
ja,angolból is szakfordítóim van + CAE,CPE és ECL nyelvvizsgák,az ECL C1
2012. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
C1 es szintü...
2012. febr. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 webnyelv ***** válasza:

Hogy valaki a kérdésre is válaszoljon:

A nyelvi minor szak kb. közép- és felsőfok közötti nyelvtudást ad. Én német minoron végeztem, az oklevél záradékában annyit tüntettek fel, hogy az okleveles némettanár tanári szakképzettség megalapozásához szükséges 50 kredites modult elsajátítottam.


Szerintem amúgy érdemes elvégezned, mert később továbbmehetsz BA-ra is, és a minor miatt sok kurzust elismernek. (Igaz, ezért talán már fizetni is kell, ha nem az első diplomád lesz.)

Én nem az ELTÉ-n végeztem, de nagyon tetszett a német minor képzés, sok nyelvészetet, nyelvtant tanultunk, némi irodalmat meg egyebet is. Véleményem szerint azonban a záróvizsga nehézsége nem ütötte meg a középfokú nyelvvizsga nehézségét sem. De ettől még, ha lelkiismeretesen tanulsz, nagyon megközelíted a felsőfokú szintet.

Szerintem attól is függ, hogy a csoportban milyen szinten állnak a hallgatók, talán ahhoz igazítják az anyagot.

2012. febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat mindenkinek.
2012. febr. 7. 19:23
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves ismeretlen!

Nagyon kedves az ajánlatod de már elköteleztem magam az egyetemi forma mellett és nem hiszem hogy jó tanár lennék.

2012. febr. 7. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!