Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Külső szűrőt készíthetek...

Külső szűrőt készíthetek alumínium tartályból?

Figyelt kérdés
Vagy kioldódik belőle valami káros dolog az akváriumba.
2012. márc. 20. 19:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg nem, de a fene se tudja, azért az már elég nagy felület.


Én csináltam külsőszűrőt pl olyan 5 literes műanyag edényből, ami henger alakú, fehéres-félig áttetsző.

És azt az edényt 100Ft-os boltban vettem. Azzal nem volt probléma.

2012. márc. 20. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Úgy olvastam,hogy talán ez mérgező lehet,de hátha valaki jobban tudja mint én ahogy utánanézelődök:)
2012. márc. 20. 20:14
 3/13 A kérdező kommentje:
25 literes régi tejüzemi kanna.
2012. márc. 20. 20:15
 4/13 anonim ***** válasza:
szerintem nem káros az alumínium. akkor val.szeg a tejet se alumíniumba tennék..
2012. márc. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Már az alumínium kannát is bevonattal kell ellátni hogy tejet lehessen belerakni. Élelmiszer iparban dolgozom villanyszerelő, és karbantartó lakatosként. (nem dicsekedni akarok, csak hogy nem a levegőből beszélek.) Az alumínium folyamatosan oxidálódik, csúnyán szólva virágzik. Noha nem a levegő, vagy víz, vagy bármiféle olaj hatására, hanem különböző vegyszerek miatt. Ezek közül az egyik a hideg zsíroldó, amit előszeretettel használnak különböző üzemek, élelmiszer ipari feldolgozó cégek. A reakció hatására, száradáskor fehér por keletkezik. Ő az az anyag ami valószínű nem kellemes az emberi szervezet számára.
2012. márc. 20. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
au
2012. márc. 21. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Akkor nem:(Köszönöm a válaszokat.Jaj de menőzik a csávó,hogy a tejüzembe dolgozik:):)
2012. márc. 21. 06:37
 8/13 anonim ***** válasza:
42%
Szerintem szó nem volt tejüzemről. De látom így kell megköszönni, amikor valaki veszi a fáradságot és segíteni akar. Nem hinném, hogy menőzésből próbált neked hasznos választ adni, kedves kérdező... Leírta amit tud, erre te jól lehúztad. Szép.
2012. márc. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
kedves utolsó! szerinted komolyan gondolta azt a pár sort? hmm?
2012. márc. 21. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
09:09.Nincs humorérzéked?Ha nincs,minek ütöd bele az orrod más dolgába?Látod más értette mit,és minek írtam.Kérdésemre választ nem írtál,Úgyhogy teljesen feleslegesen vetted a fáradságot a jól hejreigazítok mindenkit ,de h@jevagyok válaszoddal!Köszi,és téged egyedül ezért le is pontozlak.
2012. márc. 21. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!