Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyit és milyen halakat...

Mennyit és milyen halakat tanácsoltok egy 54 literes akváriumba?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 22:23
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
10l/hal tehát 5-6 db. A legegyszerűbb az aranyhal lenne, van belőle többféle sárga, barna, rózsaszín, ezüstös, nagyon szépek vannak, akár formára is különbözhetnek, de ha nagyon profi vagy megpróbálkozhatsz kényesebb halakkal, tengeri halakkal, vitorlás hallal stb. Csak ezek nagyon drágák, és könnyen elpusztulnak, nem beszélve a drága felszerelésekről, amik a víz összetételét mérik meg a hőmérsékletét. Szóval én az aranyhalat javasolnám tapasztalatből.
2012. márc. 31. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 YourDestiny ***** válasza:
68%

Tapasztalatból? Akkor azt miért nem tudod, hogy az aranyhalat és a vitorlást 150-200 litertől felfelé lehet tartani? Látom sokat olvasol...


Kedves kérdező! 54 literbe tarthatsz egy kisebb csapat pontylazacot, esetleg razbórákat, talán 5-6 neonhalnak is elég lenne. Elevenszülők közül lehet pl. guppit. Veszel mellé néhány törpe szívóharcsát, legyen 4 példány. A 4+6 jó párosítás. Itt nézz szét, találsz jó néhány fajt, ami tartható ekkora akváriumban. Akár már csigasügerek is.

2012. ápr. 1. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%

[link]

szerintem ez a link maradt le :)

én tennék bele 6-8 neonhalat, 4 törpe szívóharcsát és 1 hím bettát.

elsőre ne hallgass ő azt sem tudja, hogy mit ír az ilyennek még kaktuszt sem engedném hogy tartson.

a vitorlás az nem tengeri ami a legnagyobb hiba a hozzászólásában és ő is és az aranyhal is 150 litertől tartható. Tengeri akváriumot 54 literből nem érdemes csinálni és nagy tapasztalat kell a tengeri akvarisztikához.

arra figyelj hogy egyforma hőmérséklet és egyéb értékek kelljenek nekik.

ami párosítást írtam az 26 fokon nagyon jól megvan.

2012. ápr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem kis akváriumban 1 hím betta, 3 gyűrűs díszcsuka, 5 lampeye és 3 törpe szívóharcsa van.Sok élő növénnyel, sötét aljzattal és 2 gyökér dekorációval.

Minden szinten tartózkodik így hal, nem bántják egymást és gyönyörűséges!:D

2012. ápr. 1. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 YourDestiny ***** válasza:
Igen, lemaradt a link :)
2012. ápr. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi ;) még annyi merre àllitsam a szürönek a buborékjàt hosszàba vagy merre jo?? ;))
2012. ápr. 1. 22:21
 7/7 YourDestiny ***** válasza:
Hosszirányba. Nem kell bubiztatni, elég ha a vízáram fodrozza a vízfelszínt.
2012. ápr. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!