Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lehet a bajuk? :S

Mi lehet a bajuk? :S

Figyelt kérdés
Fiatal plattiaink vannak (nekem és a barátomnak). Rakott ő is a saját akváriumába, és én is hoztam 2-t az enyémbe. Jól elvannak, esznek, úszkálnak, majd egyik napról a másikra (minden tünet nélkül) elpusztultak. Mi lehet a bajuk? Esetleg fertőző?
2012. ápr. 1. 13:56
 1/8 Platypus ***** válasza:
Az ilyen hirtelen halpusztulás esetek 99%-ában ammóniamérgezés. Az akvárium méretéből, a halak számából és a szűrődből meg lehet mondani, hol a hiba.
2012. ápr. 1. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
52 literes, és épp most csináltam teljes takarítást, teljesen tiszta minden: kimostam a kavicsot, és fél (vagy inkább 3/4-edes) vízcserét is csináltam.
2012. ápr. 1. 14:02
 3/8 A kérdező kommentje:
azon a kettőn kívül (amik elpusztultak) még van benne 3 db. Az egyik már megvan kb 1 éve, a másik kettő meg az elpusztultakkal együtt nevelkedtek, és nekik nincs semmi bajuk (még :S)
2012. ápr. 1. 14:47
 4/8 YourDestiny ***** válasza:
Milyen a szűrő, milyen gyakori a részleges, ugye állott vízzel való vízcsere, és milyenek az elpusztult, valamint a még életben lévő halak? Ennyit kéne még elárulnod.
2012. ápr. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A szűrő márkája: Atman (az a zöld), vízcserét akkor szoktam, amikor már látszik, hogy sárga a vizük, általában úgy szokott történni, hogy elmegyünk autóval egy ártézi kúthoz, másnap belerakom a vizet. Az elpusztult halaknak "leették" a fejét, fej nélkül halásztam őket ki (ez szerintem nem tünet, mert lecsipkodja a többi, nem? ) egyébként elváltozást nem tapasztaltam rajtuk. A szűrőt csak etetéskor húzom ki.
2012. ápr. 1. 16:11
 6/8 A kérdező kommentje:
A még életeben lévő halakon sem látszik semmi.
2012. ápr. 1. 16:12
 7/8 YourDestiny ***** válasza:
100%

A halakon gyakran nem látszik, ha nem jól érzi magát. A szűrő típusát azért kérdeztem, mert fontos, hogy mennyi liter vizet szűr át óránként. A gond az, hogy nem vagy tisztában az alapismeretekkel, nem nehéz kitalálni, hogy nem olvastál utána az alapoknak. A heti 30%-os vízcsere szinte kötelező egy ekkora akváriumnál. Ezt azért csináljul egy napig állot vízzel (ha csapvízről van szó), hogy a klór elillanjon a vízből. Hogy miért fontos a vízcsere, abba most ne menjünk bele. Olvass egy kicsit a szűrésről, nem nehéz megérteni a dolog biológiai részét.


Ezt a két e-book-ot mindenképp el kell olvasni:


[link]


[link]

2012. ápr. 1. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha 1 helyről hoztátok őket,akkor lehet,hogy egy fertőzés végstádiumában voltak.De gyanús,hogy ammóniamérgezés volt.Egyébként az ilyen"egy nap alatt kihaltak" dolgoknak nehezen lehet megmondani az okát...
2012. ápr. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!