Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyire legeli le az akvárium...

Mennyire legeli le az akváriumi növényeket az almacsiga?

Figyelt kérdés
1db almacsigárol van szó,sok növény van az akiba és sajnálnám őket ha megkopasztaná,vagy az első az alga utána eszik csak növényt?54 literes az aksi.
2009. jún. 16. 12:19
 1/7 Salx Narval ***** válasza:
Növényekkel együtt csak a Pomacea Bridgesii tartható, mert főként rothadó növényi részeket fogyaszt. Vigyázni kell viszont a halakra, egyes sügérfélék megcsipkedik a légcsövét.Érdemes emellett, minél vastagabb levelű növényeket választani, azokat nem tudja megrágni. Etetni is kell, ha kevés a rothadék.
2009. jún. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Lehet rosszul értem amit írtál,de ugy hangzott az első sor,mintha egy másik fajrol eszélnél.Pedig az almacsiga és a Pomacea Bridgesii ugyan az.A másik.Ha csak rothadékot eszik,minek kell vastag,erős levelű növény,ha csak a rothadékot eszi?
2009. jún. 16. 13:55
 3/7 Salx Narval ***** válasza:

Nem értettél félre, csak többféle fajtája létezik.Csak néhány az üzletekben kaphatok közül.

Pomacea bridgesii

Pomacea canaliculata

pomacea paludosa

Marisa cornuarietis

Remélem jól írtam a nevüket.Nos az elsőt kivéve a többi, megrágja a növényeket, ez is megrágná, de csak a finom, lágy levelekkel bír elbánni. Tényleg félreérthető voltam, természetesen nem csak korhadékot eszik, csak kivédhető a pusztítása.

2009. jún. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És akkor tulajdon képp egyetlen egy darab almacsiga látható pusztítást visz végbe(a növényeken),ha etetem,plusz még sok az alga is az aksiban?Amugy köszi h segitesz!
2009. jún. 16. 18:24
 5/7 Salx Narval ***** válasza:
Nem kell megijedni, majdnem 100%, hogy neked is ez a fajta van, a kereskedők mondták volna, hogy külön medencében kell tartani. Ami az etetést illeti, meg kell neki főzni a saláta, ill spenót levelet mert másképp nem képes megenni. Mint már említettem, csak a nagyon finom, puha, növényi részek jelentenek táplálékot számukra. Gyenge apró fogakkal rendelkeznek. A haltápot is megeszik, ha már bomlani kezd. Vigyázni kell az etetéssel nehogy megromoljon a víz. Legyél nyugodt, semmi bajod nem lesz vele.Elég kicsi az akváriumod, Fontos lecserélni a víz 20% két hetente, és egy jó minőségű szűrő is kell. Ha ezek megvannak nem lesz gond.
2009. jún. 17. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Salx Narval ***** válasza:
Majdnem elfelejtettem egy fontos dolgot, le kell fedni az akváriumot mert elszökhet.
2009. jún. 17. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Valóban elég kicsi az akváriumom,nézegetek 100-150litereseket,de nincs most pénzem.Az aksim szettben van,van rajta tető.Szép tiszta a víz,és algatablettát kapott enin,rögtön rámászott,meg van bomló növényi rész is az aksiban.Meg elég puha levelű a növényem(valami angyal hínár vagy mi.meg még mások.ugylátom elvan,és nam csipkedik.Köszi h válaszolgattál.Nincs több kérdésem:)És örömmel látom h nem a növényeken lóg folyton hanem az algát is eszi...
2009. jún. 17. 12:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!