Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet megcsinálni egy...

Hogy lehet megcsinálni egy vízszint utántöltő készüléket?

Figyelt kérdés

Olyat, hogy lenne ozmo víz egy dobozban és amikor párolog a tengeri akvárium, akkor öntsön utána egy picit.


A szűrőakváriumba akarok utántölteni, mert olyan kicsire csináltam a motornak a celláját, hogy kb 2-3 nap alatt lepárolog róla annyira a víz, hogy már a motor elkezd levegőt beszívni és fújja bele az akváriumba. Persze ha itthon vagyok nem gond, utána tudom tölteni, csak ezt így nem lehet itthon hagyni több időre, mert így kb a negyedik napon leégne a motor.


2012. ápr. 4. 12:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy nagyon egyszerű de nem profi megoldás, ha felé teszel egy dobozt, kiszúrod tűvel és hagyod belecsöpögni az akváriumba. Ki kell kísérletezni, hogy mennyi párolog, és akkora lyukat kell fúrni rá. De ha melegebb van például, akkor máris rossz a rendszer, mert akkor több párolog.


Eszembe jutott egy bonyolultabb megoldás is.

A wc tartályt alapul véve is csinálhatsz egy adagolót. Itt az akváriumod a wc tartály. úgy képzeld el, hogy kifúrod a doboz alját. Egy dugóval elzárod. Az akváriumba teszel egy vízszint mérőt (ez egy levegővel teli flakon szerűség). A kettőt egy libikókához hasonló kallantyúval kötöd össze.

Ha a vízszint megfelelő, akkor a dugó a helyén van. Ha csökken a vízszint, akkor a kar felnyomja a dugót, tehát víz folyik ki a tartályból. Amint megfelelő magasságban áll a víz, a dugó újra zár.

Ezt elég nehéz kivitelezni, főleg a tömítések miatt. De nem lehetetlen, mivel az összes wc-ben működik.

Csak valahogy el is kell rejteni a szerkezetet.

2012. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ejtőtartállyal.

Pl. mondjuk egy 2 literes petpalackot megtöltesz vízzel, és valamilyen módszerrel a "cella" fölé rakod, fejjel lefelé. Úgy, hogy a szája épp hogy beleérjen a vízbe. Így nem kap levegőt, és nem folyik ki belőle a víz.

Ha párolog a víz, csökken a vízszint, levegőt kap a palack, elkezd kifolyni az utánpótlás, addig, amíg a vízszint el nem éri a palack száját. Akkor megint leáll a folyás, érthetően, hiszen különben vákuum lenne a víz fölött a palackban, ahhoz meg nagyobb erő kéne, mint a gravitáció.

2012. ápr. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Folytatva az előzőt, ha túl nagy a palack szája, és nagyon bugyog a víz, akkor a kupakot rátéve, és azon kisebb lyukat fúrva finomítható az adagolás.
2012. ápr. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi. Ezek nagyon jó ötletek mind. Ki fogom próbálni.


Lehet hogy az ejtő tartályos lesz a nyerő, mert végülis az olyan egyszerű és nagyszerű. :)

2012. ápr. 4. 14:13
 5/15 anonim ***** válasza:
Aha, ez az ötlet kicsit életképesebbnek tűnik az enyémnél :D
2012. ápr. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

[link]


Itt 20e forintért kapsz gyári szintérzékelős pumpás utántöltőt.

2012. ápr. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Végül is, mint egy bazi nagy madáritató. :)
2012. ápr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
na majd csinálok madáritatót az jó lesz :)
2012. ápr. 4. 17:12
 9/15 A kérdező kommentje:

Odaraktam egy ioncserélt flakont fejjellefelé, a kupakjára fúrtam egy kis lukat és tök jól működik, csak már elkezdett behorpadni :D

[link]

Nemtom miből csináljam ami nem horpad be.

2012. ápr. 4. 18:15
 10/15 anonim ***** válasza:
Tömör plexiből vagy PVC-ből - de az kb. drágább lesz, mint a gyári amit linkeltem feljebb.
2012. ápr. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!