Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyibe kerül egy tengeri...

Mennyibe kerül egy tengeri akvárium, úgy, hogy még kezdő vagyok? Mekkora akvárium kell ahoz, hogy bohóchalat, vagy garnélarákot tudjak tartani?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 6. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
60-70 ezer ft.
2012. ápr. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

így hogy kezdő vagy nagyon sokba, de nálam kapsz jó áron :D


attól is függ, hogy pontosan milyen hal...


bohóchalhoz pl:

[link]


garnélarák pl:

[link]


nézz körül pár oldalon és hasonlítsd össze az árakat/termékeket

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

stb, stb

2012. ápr. 6. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:

Az előző kedves válaszoló simán belinkelt neked egy édesvízi garnélás akváriumot.


Amit fontos tudnod, hogy az állatvédelmi törvényben meg van határozva a minimális mérete a tengeri akváriumnak, ez pedig 100 liter. Kezdőként ezzel nem érdemes kacérkodni, minél kisebb, annál könnyebb végzetes hibát véteni. Legalább 200 literben gondolkozz. Szükséged van egy halom speciális felszerelésre, amire édesvízi akváriumban nem kell költeni, például fehérjelehabzó, spéci szűrő, valamilyen erős áramlást keltő kütyü, speciális spektrumú brutál erős világítás, RO szűrő hogy a csapvized alkalmas legyen tengervíz keverésére, rengetegféle víztesztre...stb. Ha nem akarod összegányolni, akkor ezek igen sokba fájnak. Párszázezres tétel legalább.

2012. ápr. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

igaz, itt is van:

[link]

2012. ápr. 6. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk csigákat és makro algákat lehet tartani kicsiben is pl 40 literben, meg üvegrózsát, mer én azt csinálom és abba nincs fehérjelehabzó, csak abba pont halat se garnélát nem rakhatsz, tehát annyira nem poén.


Hogyha halakat és garnélákat is akarsz, és nem kínozni akarod őket, akkor drágább a helyzet. 200 literrel már lehet valamit kezdeni, de ott is sokat kell barkácsolni. Legjobb ha egyből fúrt akváriumot veszel, hogy egy alsópolcos szűrést meg tudj csinálni hozzá. Én elég sokat szarakodtam vele. Olcsón akartam megcsinálni, de már így is több mint 100 ezernél tartok, habár nem egyszerre, hanem mindig vettem valamit. Pl egy lágykorall is fejenként 5-10ezer Ft. Először meg kell egy tonna élőkő, azzal kezdeni, egy lámpa, és egy lehabzó, meg egy ozmó szűrő + só. Aztán ha beállt az akvárium, ha terjed a lila mészalga, akkor már lehet venni bele dolgokat.

[link]


Persze van aki 25 literben tart egy kis bohóchalat lehabzó nélkül sós ioncserélt vízben, és él a hal, de ez kínzás és nem tudni meddig fog így élni szegényke. Mert ugye ez lenne az olcsó, de neki ez nagyon nem jó.

2012. ápr. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!