Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi a véleményetek erről?

Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés
[link]
2011. dec. 6. 21:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Jó, csak drága.
2011. dec. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja és ahogy elnézem, tengeri, de igazából nem más mint egy édesvízi. talán a szűrő speckó, meg a 2*11W-os fényerő, de szerintem csak sima energiatakarékos izzó, vagy nem?
2011. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Jó benne a fénycső,a szűrő..? Megtalálható benne minden ami egy tengeri akváriumhoz kell?Mert én nem találtam említést lehabzóról sem áramoltatóról..
2011. dec. 6. 21:14
 4/8 A kérdező kommentje:
2011. dec. 6. 21:16
 5/8 A kérdező kommentje:
az ugyan olyan csak 20 l és nem 30.
2011. dec. 6. 21:16
 6/8 anonim ***** válasza:

nem értek a tengeri aksikhoz, de azokba szokott kelleni fehérje lehabzó is...


egyébként alapból nehéz tengeri akváriumot tartani. És nano akváriumot is. Na most a kettő együtt, háááááát... nagy fába vágod a fejszédet.

2011. dec. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Uhh, mekkora parasztvakítás. Ahogy a videót elnéztem, szerintem a készítők örültek, hogy a forgatás végéig kibírta az a szerencsétlen garnéla benne.

30 literben nem lehet tengert csinálni, főleg kezdőként, főleg 30 ezer forintból. Én sem értek hozzájuk amúgy, nekem sincs tengerim, de még így is kiröhögöm ezt az agyatlanságot, te se dőlj be neki.

Ha ilyennel szeretnél foglalkozni, előbb nagyon alaposan olvass utána.

2011. dec. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Hát először is ez a garnéla társas lény. Nekem nem ilyen van, hanem durbanensis, de méretre ugyanakkora, szerintem elég hasonlóak.


Tartottam egyedül több mit fél évig, most vettem mellé egy társat, azt nem is tudod hogy örült neki. Eddig olyan bújkálós volt, utána meg egyből ráugrott a másikra és együtt kijöttek az akvi elejére hülyülni.


Én nagyobb akviban tartom, és látom, hogy mennek ide-oda, és tudnak fél métert lazán ugrani a vízben. És ha egyedül van tud ám unatkozni is. Akkor is jó ha van neki néhány különböző féle kő benne, hogy had válassza ki magának melyik a szimpi.


Ezek a garnélák érzékenyek a só sűrűség változására és mivel ez párolog, olyankor a só bennt marad nem párolog el, ezért utána kell tölteni 2-3 naponta (ozmo) vízzel.

Viszont ha túl kicsi az akvárium, akkor elég csak kicsit párolognia és már nagy lesz a só ingadozás, és a garnélák nem fogják bírni.


A másik meg, hogy vízcserekor te nagyon fogod őt stresszelni egy ilyen kis akváriumban. Azt se fogja tudni hova meneküljön, és előfordulhat, hogy kiugrik.


Nem jó.


Most az, hogy korallokat tartasz benne, okés, de garnélát ne. A korallok se biztos hogy rendesen ki fognak nyílni, mert itt hamar beposhad a víz, sűrűbb vízcsere kell és most nem is azér, de fél év alatt nekem az egyik korall megnőtt olyan bazi nagyra, az már bele se férne.

2011. dec. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!