Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A Gyöngy dánio-Danio margarita...

A Gyöngy dánio-Danio margaritatus-t mennyire könnyű beszerezni, és mennyire érzékeny a vízminőségre?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 7. 19:21
 1/2 Platypus ***** válasza:
Ha fővárosi vagy, a beszerzése könnyű. Jó kondíciójú egyedek beszerzése viszont nagyon nehéz. A bolti példányok általában vadon fogottak és nagyon soványak, és ezzel arányosan hatalmas az elhullási arányuk is. A hazai tenyésztett példányok közepesen érzékeny halak, 10 nk körüli vízben, jó szűrés mellett különösebb extra gond nélkül tarthatóak, de nem szabad egy kicsit sem elhanyagolni mellettük az akváriumot.
2012. ápr. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Hát nekem úgy volt eleinte, hogy volt egy 20 literes akvárium, amihez egy 5 literes flakon ioncserélt vizet öntöttem, hogy lágyabb legyen a víz benne. Tettem bele 5 pici halat. Néhány kis növényt és egy elite mini szűrőt.

Heti 30% vizet cseréltem kb, és abban nevelgettem őket fél évig. Szép piros uszonyuk nőtt.


Aztán vettem egy ozmo szűrőt és kb akkor tettem át őket nagyobba. Olyan 10nk-s vizet csináltam nekik. Mert nekem a csapvíz itt kb 21 NK-s volt és az sok. Mellette voltak yellow garnéláim, utána kerültek az akváriumba crs és cbs garnélák is, és ő miattuk levittem a vizet 6 NK-sra. Azzal se volt baj. Tehát így a lágy vizet jól bírják. A keményet nem tudom, mert azt nem is próbáltam, de szerintem a sima csapvíz az túl kemény nekik.

2012. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!