Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Eheim professionel 3 2075-ről...

Eheim professionel 3 2075-ről milyen tapasztalatotok van?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy mennyire gyengül a vízáram feltöltve szűrőanyaggal, esetleg ha külső co2 reaktort kötök rá azt elbírja-e? Az akvárium növényes lesz közepes növény mennyiséggel és kb 200 liter. Tudom elég kevés hozzá ez a szűrő, de szűk a pénz keret, így ha esetleg kevés lesz akkor belső szűrővel megtámogatom, de azt csak akkor ha muszáj. Ha tudtok mondhattok valami másik alternatívát ami elbírna hasonló árban egy növényes akváriumot.
2012. ápr. 7. 20:42
 1/10 anonim ***** válasza:
biztos jó, de egy ATMAN CF-1200 olcsóbb és ugyanazt tudja
2012. ápr. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A töltet is elég jó? Mert én is atmanban gondolkoztam eddig, de ahogy számoltam kb ugyan ott vagyok ha lecserélem minőségi anyagra a töltetet és akkor már egy nevesebb márkát választok, ha lehet ilyet mondani.
2012. ápr. 7. 20:59
 3/10 anonim ***** válasza:

A CO2 reaktort meg mi a fenének kötnéd a szűrőre?



Veszel egy CO palackot, arra rácsavarozol egy reduktort.

A redukor másik végére húzol egy vékony csövet, a cső másik végére teszed a kis rekaktort és azt a végét bedobod az akváriumba.

2012. ápr. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Telerakod siporaxxal, az biztos hogy jó, de nekem még az se volt rosszabb ha lávakövet raktam alulra és a tetejére siporaxot. Különbség nem volt, semmi. Egyedül a perlonvatta veheti lejjebb a szűrés áramlását, mert az elég tömör, hát akkor azt hagyd ki, tehetsz helyette egy szivacsot csak.
2012. ápr. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
bocs, reaktort akartam írni, nem rekaktort :)
2012. ápr. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A CO2 az teljesen független a szűrőtől.

Az egy különálló egység :)

2012. ápr. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És nehogy azt hidd, hogy a szűrőbe belefér 6-7 liter szűrőanyag, hiába akkora a tertyála. A tálcák azért sok helyet elvesznek és nem is lehet teletömni, mert akkor nem tudod becsukni. És legalul van egy ülepítő rész, ahova nem kerül semmi. Úgy kell megvenni a boltban, hogy szűrőanyagokkal együtt, és a szűrőanyag az szerintem nem lesz több 3 ezer Ft-nál.
2012. ápr. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én házi készítésű co2 reaktort akarok, ami külső szűrő után van kötve és 100%-os a beoldása, nem olyat amilyenek csak úgy kieresztik a drága gázt :) Kb. ilyet:

[link]

2012. ápr. 7. 21:19
 9/10 anonim ***** válasza:
Tényleg nem értek az egész co dologhoz, de ha jól értem akkor szódavízcsinálót raktok az akváriumba?
2012. ápr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Lehet szóda csinálónak is hívni de van kis különbség, mégpedig az, hogy itt bele oldjuk a vízbe a nem túl sok co2-t, ott pedig nagy nyomással sok gázt préselnek bele. A co2-re szükségük van a növényeknek, azt hasznosítják fotoszintézisnél. Tehát azért kell a co hogy nőjenek a növények szépen és egészségesek legyenek.
2012. ápr. 7. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!