Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 500 literes akváriumhoz jó...

500 literes akváriumhoz jó lenne ilyen szűrés?

Figyelt kérdés

egy 30 literes műanyag hordót teleraknék lávakővel és tennék bele pár liter siporaxot és egy 2000l/h-s atman powerheaddel üzemeltetném.

nem szeretnék szűrőakváriumot mert félnék hogy áramszünet alatt kifolyna a víz az akváriumból, mellé meg nem tudom rakni, ezért szeretnék inkább zárt szűrőt.

a 30 liter és a 2000l/h elég? vagy csináljak mellé még valamekkorát? ha igen akkor mekkora legyen? vagy a 30 literes tartály legyen nagyobb? belső szűrőt nem szeretnék, inkább akkor már legyen 2 külső.


2012. ápr. 8. 12:15
 1/4 YourDestiny ***** válasza:
A 2000 liter per óra sok a szűrőbaciknak. A lassabb áramlás kedvezőbb. Oké, hogy a szűrőtöltet fojtani fog valamennyire, de én a helyedben csinálnék még mellé egy kisebb teljesítményű külső, direkt bioszűrésre.
2012. ápr. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

oké hogy sok, de nagy tartály lesz, így szerintem elég ideig tartózkodik ott a víz. egyébként azon gondolkozom, hogy a 30 liter inkább 50 lesz és több szűrőanyag lesz és több ideig lesz a szűrőben a víz. ha csinálok is kisebb szűrőt, akkor is a nagy lenne a bioszűrő mivel 500 literhez simán kell vagy 20 liter lávakő, de inkább 40 ha nagyobb tartály lesz.

50 literbe gondoltam 30 liter lávakövet, 6-8 liter siporaxot és a többi helyre szivacsot és perlonvattát.

de akkor a szivacs kimaradhat és csinálok egy kisebb mechanikai szűrőt külön és a nagy beszívó csővére teszek egy szivacsot, hogy ne szívjon be koszt.

így jó lenne?

mekkora teljesítményű legyen a pumpa a szűrőkben és a kicsi mekkora tartályú legyen?

2012. ápr. 8. 13:53
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem jó. Nekem is van egy 30 literes hordó, de csak vizet tartok benne állni.


Mondjuk ha én csinálnám a helyedben, akkor csinálnék szűrő akváriumot inkább mellé, mert abba lehet ilyen elválasztó üveg csíkokat tenni, több kis fakkot és azon szerintem jobban átszűrődik a víz. Nekem volt pl vödör az akvárium mellett. Végülis jó volt az is, de most van szűrő aki és az valahogy jobb.

2012. ápr. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem akarok szűrőakváriumot, mert nem szeretném az akváriumot kifúrni és nem merném itthon hagyni, mert félnék tőle, hogy ha áramszünet lenne, akkor az összes víz kifolyna az akváriumból a padlóra.
2012. ápr. 8. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!