Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 40 literes növényes...

Egy 40 literes növényes akváriumba kell Co2 rendszer? Az eladó azt mondta, ha full növényeset szeretnék akkor kell.

Figyelt kérdés

2012. ápr. 9. 16:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Jól mondta.
2012. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
Az attól függ, mit vársz el a full növényestől. CO2 nélkül is csurig lehet ültetni növényekkel az akváriumot és gyönyörű kompozíciókat lehet belőle kihozni, de így kevesebb fajból tudsz válogatni, és néhány látványelemről le kell mondanod, pl. a gyep ilyen.
2012. ápr. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2012. ápr. 9. 17:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell lemondanod a gyepről ! Itt az én Co2 nélküli akim naplója és van benne gyep ;)

[link]

2012. ápr. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha weeping mohát, vagy jávai mohát vagy anubias nanát kötsz vasfára, vagy egy műanyag rácsra damillal, az is megmarad talaj nélkül, CO2 nélkül. Gömbmohát bedobálod, szintén jó.


Kavicsban a Liaeopsis megmarad, az fű szerű növény, csak sokat kell venni, mert lassan nő. Ugyanígy a Bacopa monnieri, a Hemianthus micrantemoides, Cryptocoryne willisii, Hydrocotyle leucocephala... és még van sokféle.


Itt egyikbe se volt CO2:

[link]

[link]


Ebbe a nagyba meg csak élesztős volt, de ezt elcsesztem.

Először ecsetalgáim nőttek, aztán meg tengerit csináltam belőle, de itt még édesvizi:

[link]

Ami tetszett ebből növény, pl a hidrocortile félék, azokat átmentettem egy 70 literbe és ott mostmár palackos CO2-t nyomatok nekik. A maradékok meg mentek szanaszét vödörbe és kis 20 literesbe, hát ott nincs co, de oda nem is kell.

2012. ápr. 9. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A marsilea nekem nem jött be mint talaj takaró növény. Egy ideig terjedt, aztán leállt és megbarnulgatott. Talán kevés volt neki a fény, vagy a tápozás, vagy nemtudom mi.
2012. ápr. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!