Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Ti mit tettetek volna? (Bent...

Ti mit tettetek volna? (Bent voltam a halasnál többi lent)

Figyelt kérdés
Tegnap elmentem a halashoz egy nő a kisfiával vett egy 60 lityós akvit az eladó pedig minden hülyeséget összehordott hogy pl. a szűrőt ki kell mosni teljesen a bettta az nem bánt semmilyen hlat algaevő mehet 90l be áá felhúzott nagyon de nem szoltam mer ugyse hitt volna nekem a nő mivel 14 vok a kedvenc részem napi 6-8 óra világítás a vizinövénynek de azt elfeljtette hozzá tenni h nem mind1 h hány wattal meg milyen növény.Bejött a férje és még ő is okoskodott hogy neonhalból bele tehet 12 őt mer kicsi meg még sok hülyeség ááá elképesztő.

2012. márc. 22. 07:24
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
45%

és ?

nem a te dolgod ez ,

jól tetted ,hogy vakogtál bele az eladó és a vevő beszélgetésébe,ez csak kettőjükre tartozik,

2012. márc. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

bocs, kimaradt a nem szócska ,így akartam :


"hogy,nem vakogtál bele"

2012. márc. 22. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Nézd az eladónak az a dolga hogy eladjon. Akár mit is mond vagy tesz, nem azért teszi mert nincs tisztába vele. Csak a bevétel jelentős részét nem azok teszik ki akik lelkiismeretesen akváriumoznak. Hanem azok akik hibát hibára halmoznak. Mikor gyerek voltam és a szomszéd példájára én is akartam akváriumot, és azt mondta volna az eladó anyukámnak hogy minimum 130 liter, úgy húztunk volna a boltból hogy tájára se mentünk volna többé. Ehelyett az eladó eladott nekünk egy 40 literes akváriumot két vitorlással két ancival, 4 neonnal, két guppival. Gyerek fejjel? Szép volt. Most meg fogom a fejem. De akkor is elindultam az akvarisztikához vezető úton. Csak tanultam belőle.
2012. márc. 22. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
én se szoktam beleavatkozni mikor hülyeségeket hallok az üzletben, ők így tudnak fennmaradni, ahol rendesen elmagyaráztak mindent, azok tönkrementek, nem bírták tartani a lépést a kamuzó üzlettel... nem értek egyet az ilyen üzletpolitikával, de a gyerekeket, vagy inkább a szülőket kellene felvilágosítani...
2012. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
60%

Én nem értem, miért kell összehazudozni mindent egyébként. Ha valaki pl. 60 literes akváriumot akar venni, azt nem feltétlenül a spórolás hajtja. Arról nem is beszélve, hogy 60 literbe már azért van jó pár faj, amit bele lehet tenni. Gondolom a kérdező ancira gondolt algaevőként, ez is tök hülyeség, mert 60 literbe nyugodtan mehet törpe szívóharcsa, több is, és ők is ugyanazt csinálják, mint az ancik, és 1 db anci meg pár törpeszívó ára kiegyenlíti egymást, szóval azzal, hogy a beleillő törpe helyett nem bele illő ancit ajánlott még csak meg sem éri nekik. Ez már szerintem csak szimpla tudatlanság, vagy hozzá-nem-értés.

Halaknak is ott vannak pl. a gyöngydániók, ők nem olcsók, mégis életben maradnak ekkora helyen és jól is érzik magukat. Árban pedig jobban is járt volna az eladó, mint 12 db neonnal...


Az már más tészta, ha valaki úgy akar akváriumot venni, hogy spórolna és direkt kis akváriumot választ, de azért halat is akar bele. Itt már tényleg üzlet kérdése mit adnak el bele.


De például abból is profitálhatnának, hogy először könyveket ajánlanak. Mert ha valaki tényleg elszánt, csak nem tudja hogyan kezdjen neki, az igenis veszi a fáradtságot, hogy először olvasson róla. Meg lehet mondani, hogy ha nem ért hozzá és megdöglik a hala legalább vesz náluk újat, de szerintem, aki annyira nem képes, hogy utánaolvasson, azt annyira nem is érdekli, hogy az első kudarcok után újrapróbálkozzon.


Nekem van egy 30, egy 54 és egy 125 literes akváriumom, és egyszer a nagyba szerettem volna dániókat, viszont az eladónak azt mondtam, hogy csak egy akváriumom van, a 30 literes, és abba akarom őket. Azért rajta éreztem a vonakodást. Először nemet is mondott, de végül csak eladott 6dbot, aztán meg még rám akart sózni egy jó drága száraz tápot is. Ezt egyébként nem tudom, hogy a profit miatt tette-e, vagy mert azt gondolta, hogy ha szegény halak ilyen kis helyre be lesznek zárva, akkor már legyen minőségi kajájuk.... De rajta tényleg látszott, hogy nem jó szívvel, de muszáj neki.

2012. márc. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát tulajdonképpen nem is mondott az eladó akkora baromságokat, ettől durvább dolgokat is hallani.Szerintem 60 literben a betta ellene a 12 neonnal gond nélkül, határeset, de az anci is meglenne 90 literben, ha más nagytestű hal nincs mellette. A 6-8 óra világítás is elég lehet, ha természetes fényt is kap az akvárium.Valamint egy 60literes akvárium belső szűrőjénél, majdnem tök mindegy , hogy kimossák teljesen vagy nem, hiszen ott a bontóbacik főleg a talajban vannak és nem a szivacsban.
2012. márc. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 YourDestiny ***** válasza:

ma 08:30


Gyerek fejjel is előbb olvastam volna, minthogy egy ember szavának mindent elhigyjek.

2012. márc. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
12 éves gyerek? 12 évesen csak azt láttam hogy halacskák a vízben, szerintem nem bűn, és jót írtam.
2012. márc. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én volt már, hogy belepofáztam abba amit a boltos mondott, de csak úgy finoman. Meg őt ismertem is már régóta, így talán nem volt gond :D
2012. márc. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 YourDestiny ***** válasza:
Igen, 12 éves gyerek. Ha ő nem, akkor pedig a szülő veszi a fáradtságot és leül 15 percre a könyv vagy az internet elé, nem pedig beleugrik olyanba, amiről gőze sincs. Ez lenne a minimum, és ezt nem sértésnek szántam.
2012. márc. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!