Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat lehet tartani...

Milyen halakat lehet tartani hosszukas akvariumban?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy nehany fajnak inkabb felfele, mig masoknak hosszaban kell a hely. De azt konkretan sehol nem irja, hogy melyeknek. Meg ir egy csomo mindent, hogy mit deritsek ki a halakrol, de azt sehol nem talalom olyan reszletesen leirva egyik hal jellemzoi kozott sem (interneten). Olyan oldalt tud valaki, ahol leirja, hogy mely halakat mely halakkal lehet tarsitani, es leirja, hogy melyik hany literbe valo?

Milyen hosszan szallithatom oket? Mennyi ido telhet el maximalisan a szallitassal. Lehet, hogy messzebbrol kell hoznom a halakat.

Egyebkent 120 literes az akvariumom. Mennyit hagyjak feltoltetlenul, ha van fedele, de a vilagitas belelog kicsit az akvariumba. Hany cm legyen a vilagitas es a viz kozott? Feher falhoz van tamasztva az akvarium. Kell e ra valamilyen fedo matrica a hatuljara? En max csak praktikussagbol raknek ra, hogy takarja a szuro berendezest. Meg csak most vettem az akvariumot es meg nem engedtem fel, mert meg aljzatot se vettem, elobb el kell dontenem, hogy milyen halak menjenek benne, mert olvastam, hogy az aljzat igeny is eltero lehet egyes fajtaknal.


2012. ápr. 10. 10:16
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Általában minden halnak inkább a hosszúkás a megfelelő. Itt van sok halfaj, válaszd ki mi tetszik, és nézd meg, tudod-e biztosítani nekik a megfelelő életkörülményeket.


120 literbe elfér egy nagyobb csapat egy féle pontylazac, meg egy kisebb csapat nagyobb testű halfaj. Pl. egy 15 db neon és 6-8 db baltahasú lazac pl. Attól függ, mi tetszik, nézz körül. Az igényeket összevetve pedig össze tudod sakkozni, mi mihez illik (hőigényeket figyeld, és az adott literre a darabszámokat).


Hátteret tehetsz, de én az egyöntetű fekete matricát ajánlom a hátuljára, mert ez emeli ki legjobban az élővilágot. Sok élő növényt vegyél, és nem ártana egy kisebb külső szűrő sem. Talajnak válassz sötétebbet, valami általánosat. Van sokféle, attól függ milyen szín tetszik. Nekem pl. JBL Manado van, de vannak sötétebb talajok is, ez ilyen középbarna. Mindenképp általános talajt válassz, és valami jobb félét, mert ez a legjobb a növényeknek. ÉS azért sötétet, mert a világosról visszaverődik nagyon a fény, a halaknak se jó, meg könnyebben algásodik.


A fénycső hogy lóg bele az akváriumba? A tető belsejében kéne lennie, hogy van annyira lent? Jó lenne közé egy üveglap vagy plexi. 10 centi legalább legyen a cső és a vízszint között.


Ha megvan milyen halat szeretnél, rendezd be az akváriumot, növényeket is ültesd be, szóval a halakon kívül mindent rendezz be, töltsd fel és indítsd be a szűrőt. Innentől kezdve soha ne kapcsold ki, 2-3 hét múlva jöhetnek a halak. Innentől kezdve csak annyi a dolgod, hogy heti 30% vizet lecserélj, pihentetett vízzel. Semmi vegyszert ne használ, legfeljebb vízelőkészítőt (pl. JBL Biotopol, Sera Aquatan, mást ne, ezek megfelelők).


Ha van még kérdésed, írj.

2012. ápr. 10. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
neont, amanda lazacot, az nem ugrál ki
2012. ápr. 10. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Dergo97 ***** válasza:

A mexikói kardfarkú hal szeret jó nagyokat úszni,ez az ideális,vagy esetleg xifófélék és egy különleges halfajta:Ragyogó ameca

Ezek szeretik a hosszú akvákat.

2012. ápr. 10. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!