Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek 54 literes akváriu...

Eszti00 kérdése:

Szerintetek 54 literes akváriumba jók ezek? Vitorlásnak tényleg kicsi?

Figyelt kérdés
2Vitorlás, 2 black molli, 2 xifó, 2 guppi,1 alga evö. 8darab neon hal, bár belölük sajnos márcsak 4 darab van . a Xifók csipkedték öket. Igazából ma olvastam jobban utána, nem értem , hogy miért csipkedik öket? Másik az h a vitorlás halat nem is szabadna ilyen kicsibe tartani? még csak nem is mondták a boltba. Kicsit elkeseredtem :(
2012. ápr. 11. 13:53
 1/10 Platypus ***** válasza:
100%
A halaid közül egyedül a guppi és a neon tartható ekkora helyen, ezek sem egyszerre. Az lett volna a csoda, ha nem csipkednek szét senkit. Idővel csak rosszabb lesz.
2012. ápr. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 YourDestiny ***** válasza:
100%
Szia! Vitorláshalnak 150 liter a minimum. Rettentően túl van telepítve az akvárium, ekkora hely max. a 8 db neonnak elég. A fekete molli, a xifó és az algázó szintén nem 54 literbe való, inkább 90-100 literbe. A neonnak is nagyon határeset, kicsik, de helyigényesek. Ez így jelenleg kész állatkínzás.
2012. ápr. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na most mit csináljak :( igazából mára már olyan nyugodtak. akkor a két vitorlástól megválok. Van egy másik ugyanekkora akváriumom. Valahogy el lehetne öket osztani szerintetek ?
2012. ápr. 11. 14:06
 4/10 anonim ***** válasza:
9%

Nekem 3 vitorlásom élt 50 literes akváriumban, más hal nem volt mellettük csak pár pici csiga.

Szépek voltak, egészségesek és sokáig éltek.

2012. ápr. 11. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én a Neonokon kívül az összeset visszavinném, és elcserélném 4 Neonra, meg 5-6 v.milyen Corydoras-ra.
2012. ápr. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 YourDestiny ***** válasza:

Szerintem is vidd vissza őket. Illene visszavennie, ha ilyen szemétül átvert. Hozz helyettük más halakat. Bár igaz, te is olvashattál volna vásárlás előtt :)


A vitorláshalakon kívül sajnos az algaevőtől, a fekete molliktól és a xifóktól is meg kell válnod. A guppinak és a neonoknak elég lehet ez a hely, viszont a neonok csapathalak, így jó lenne belőlük minimum 6 példányt tartani. Guppik az egyikben, 6-8 neon a másikban. Ez így jó lenne. Fenéklakók közül törpe szívóharcsák tarthatók ekkora helyen. Belőlük szintén érdemes legalább 3-4 halat tartani. Linkek:


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Ha még nem olvastad, ajánlom figyelmedbe a következő e-könyveket:


[link]


[link]

2012. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

ne keseredj el!én mindenféle utánaolvasás ellenére is rosszul válogattam össze elsőre a halaimat..sem a darabszám sem a halfajok nem stimmeltek..keress rá arra, hogy "nano halak" és ezek közül nyugodtan tudsz ekkora akváriumba válogatni:)

tényleg megéri!

a vízcserének is mindenképp járj utána, ha kezdő vagy.

sok sikert!:)

2012. ápr. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen , megfogom nézni! Egyébként már a két vitorlást elajándékoztam :)
2012. ápr. 19. 11:12
 9/10 Norbig ***** válasza:

A guppikat én is azt mondom hagyd meg!Én már nem most kezdtem,és nekem a neonok a guppik virulnak,egyedül a vitorlás volt a bibi szerintem,meg a xifo.A black molly elvan a többiekkel(tapasztalat) békés hal.Algaevő is elvan nő.

Algaevőmet 5cm es korában vettem 50L-es akiban volt,és mára már 9 cm!Persze sokat segített a táptabletta.Ez egy alga granulátum ami egy energiabomba.És mellesleg a Black is imádja,meg a többi növényevő pl:Platti.Ő is tartható kis akiban.A guppira visszatérve könnyen eltartható,ajánlott kezdőknek,és úgy szaporodik hogy nem csinálsz semmit(ez is tapasztalat).

2013. ápr. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Norbig ***** válasza:
Sok sikert!
2013. ápr. 3. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!