Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Almacsigának a házához kell...

Almacsigának a házához kell mész vagy mi, Kell valamilyen anyagot juttatni a vízbe, hogy ezt megkapja?

Figyelt kérdés
Azért hogy ne lukadjon ki a háza.
2009. jún. 18. 13:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekem voltak az akváriumban, semmi pótlást nem kaptak és mégsem lukadt ki a házuk.

2009. jún. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 Salx Narval ***** válasza:
Tökéletesen megfelel számára a csapvíz,semleges és enyhén magas( 7-10 pH )vízben jól elvan. Ha nagyon lágy a víz, akkor esetleg tehetsz, márványdarabkákat, tört tengeri kagylót a vízbe. Egy két igényes hal számára kell csak ennyire lágyított víz. A rendszeres vízcserét kivéve nincs más dolgod vele. Kemény kis jószág, ez nem kell félteni. Ha szeretnél még valamit tudni, kérdezz nyugodtan.
2009. jún. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat.Igazából egyetlen egy darab almacsiga van az 54literes aksimba,hogy ne szaporodjanak,de már ugyan kérdeztem,de érdekel mit választoltok,Az almacsigám menyire látványosan fogja megrágni a növényeimet?(amugy ez a tipp jó,mert carrarai márvány zuzalék van az aksiba egy pár szem.SZoval viszatérve,van egy ilyen fűszerű növény az aksimban,meg angyalhínár vagy mi a neve meg jávai moha meg egy nagyobb levelű növény,és átokhínár,és mennyire fogja megrágni?kap algatablettát is,meg sok kaja vanaz aljzaton,de féltem e növényeimet,tehát menyire rágja meg őket?(bocs a hülye megfogalmazásért:))KÖSZI A SEGITSÉGET!
2009. jún. 18. 20:57
 4/29 Salx Narval ***** válasza:
Van az oldalon egy kérdés, ( Mennyire legeli le az akvárium növényeit az almacsiga? )Ide leírtam már valakinek, olvasd el kérlek, ne keljen még egyszer leírnom. A hínárfélékkel nem az a legnagyobb probléma, hogy megeszi hanem, hogy rámászik és a súlyánál fogva eltörheti a növényt.Ajánlanám ételkiegészítőként a főt spenótot, salátát. A többi növényedben nemigen tud kárt tenni. Ha többet szeretnél tudni róluk írd be a keresőbe, hogy almacsiga és már jönnek is az oldalak. Óvatosan a márvánnyal, mert a legtöbb halnak nem tesz jót, amúgy is elég kemények a vizeink.Mint már írtam, nincs szükség a rendszeres vízcserén kívül semmire.
2009. jún. 19. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
Köszi!Amugy a márványból csak kb5 db kis kavics van a vízben,meg egy kis csigaház.:)Augy a saláta nem rothad bele a vízbe?
2009. jún. 19. 14:55
 6/29 Salx Narval ***** válasza:
A vízbe minden eledel belerohad, amit nem esznek meg az állatok. Természetesen figyelni kell, hogy ne legyen sok eleség a talajon. Etetni csak akkor kell ha látod, hogy nincs semmi ennivalója . A salátát, és a spenótot azért jó néha adni, hogy változatosabb legyen az étrendje. Mindenből kapjon felváltva, amit nem evett meg, ki kell venni. Ha megvan mindene, kevesebb az esély, hogy a növényekre mászik. Ennyi márvány és csigaház nem probléma.
2009. jún. 19. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.És egy utolsó hülye kérdésem lenne.Az élő csigák háza is mészből áll,de abbol nem oldódik ki igaz?Tehát ha nem vesszük a bomlástermékeit a csigáknak,ha dugig van velük az aki akor se lesz a halaknak gondja a mésszel,mert nem leadják,hanem felveszik a meszet a ház építéséhez,igaz?Rem érthető a kérdés:)
2009. jún. 20. 10:30
 8/29 Salx Narval ***** válasza:
Az élő állatok házából, nem oldódik ki semmi. És ahhoz, hogy probléma legyen a halak számára, roppant nagy mennyiségű elhalt csigaháznak kell lennie. Nem beszélve arról, hogy 5 évig is eltarthat, még savanyú vízben is, amíg a csigaházról lemaródik a védőréteg. Nem véletlen, hogy össze kell törni ahhoz, hogy kioldódhasson a mész. Nagyon szívesen válaszolok minden akvarisztikai kérdésedre, amire tudok. Azét teszem, mert nekem amikor kezdtem, nagyon ritkán volt segítségem. Egyáltalán nem hülyeség amit kérdeztél, meg kell ismernünk minden miértjét ahhoz, hogy megérthessük ezt a törékeny világot amiért mi vagyunk a felelősek. Nagyra tartom azokat akik inkább kérdeznek, minthogy hülyeséget csináljanak. Kellemes időtöltést Salx Narval
2009. jún. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:
Köszi szépen,örülök h legalább nekem összejött h megválaszolják a kérdéseimet:).Már 2 éve van aksim,de most kezdtem felfogni,hogy igazán törősni kell a halakka, és ilyenek,eddig,visszatekintve magamra 1és fél évvel ezelöttre,hát fejbe vágnám magam,h igy elhanyagoltam...De már tudom h foglalkozni kell vele,ebböl adódó a kövi kérdésem:)Hogy vigyem lejjebb a víz hőfokát 30°c-ról?ugy 25-6fele jó lenne.Köszi h segitesz nekem,és mindenre,hamar válaszolgatsz:);).
2009. jún. 20. 23:39
 10/29 Salx Narval ***** válasza:
Nekem nincs szükségem hűtésre, csak azt tudom megosztani veled amit akvarista barátaimtól hallottam. Gondolom, nem drága megoldásokat vársz tőlem. Nos egy két olcsó megoldás.Egyik barátom a kislánya 40L medencéjét, a meleg nyári napokon, a hűtőtáskáknál alkalmazott jégakuval oldotta meg. Vásárolt négy darabot, berakta a fagyasztóba és kettesével cserélgette a kislány, kétszer naponta. Egy másik lehetséges aránylag olcsó megoldás, ventilátorral történő hűtés, a vízfelszín és a világítás közé kell beállítani,úgy, hogy ne fújó hanem szívó hatású legyen. Érdemes energia takarékos kevés hőt fejlesztő fénycsöveket alkalmazni, illetve egy kicsit magasabbra helyezni a víz felszínétől. Mármint, ha ez megoldható. Ha nem akkor a legmelegebb órákban ki kell kapcsolni. Írd le kérlek milyen típusú szűrőd, levegőztetőd van akkor meg talán tudok írni egy két módszert.Biztosan hallottál méregdrága CO2 adagolókról, vízinövények számára, ha érdekel leírom neked, hogy csináljuk ezt mi, öreg akvaristák fillérekért, egy kis leleménnyel. Tudod a mi időnkben ne voltak még ilyen dolgok, mindent úgy kellet kitalálni, de megállják a helyüket a legdrágább berendezésekkel szemben is. Bár megszokták mosolyogni a méregdrága berendezéseket alkalmazó, gazdag akvaristák a módszereinket, de azért, ha bajban vannak jönnek nyavalyogni. Salx Narval.
2009. jún. 21. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!