Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Almacsigának a házához kell...

Almacsigának a házához kell mész vagy mi, Kell valamilyen anyagot juttatni a vízbe, hogy ezt megkapja?

Figyelt kérdés
Azért hogy ne lukadjon ki a háza.
2009. jún. 18. 13:35
1 2 3
 21/29 Salx Narval ***** válasza:
45-éves vagyok, és 15- éves korom óta foglalkozom akvarisztikával.Csupán hobbi szinten, de a mai napig lenyűgöz. Sajnos nem dolgozok állatkereskedésben, de szívesen tenném. Most a kislányomat tanítom, mer ő is szereti. Sok év alatt sok mindent megtanul az ember, de sohasem eleget.Mindig akad valami érdekesség.Jó nyaralást kívánok.S N.
2009. jún. 23. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Köszi!Miért nem mész el valameik állatkereskedésbe érdeklődni munka után?:DHátha felvesznekcsak nem tudom mennyire fizetnek jópénzt érte...:DDe jó ha olyan a munkád amit seretsz,te legalább nem oylan eladó lennél,aki hagya a döglött halakat rothadni a vízben,egyik helyen már én szoltam h több a döglött hal a vízben,mint élő.Oda max sürgős esetben kajáért megyek be.sok sikert a tanitáshoz:)Amugy én 17vagyok:)Üdv Lucky:D
2009. jún. 23. 10:50
 23/29 Salx Narval ***** válasza:
Üdv Lucky.Azért nem írtam, mert azt írtad ,hogy nyaralni mész.Na ez elég béna mondat lett.Nagyon kezdő még a srác, nem is igazán akartam gyógyszereket emlegetni.Úgy gondolom ha komolyabban érdekli a dolog, akkor nekiáll olvasni egy kicsit és majd kérdez, ha valami gondja van.Tudod szívesen segítek, adok tanácsot is ha tudok, de nem olvashatom el helyette a szakkönyveket.Amúgy kösz a kiegészítést.Majd holnap írok még, de most kezdődik egy film.SN
2009. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Salx Narval ***** válasza:
Mi érdekelne, miről szeretnél többet tudni? Melyik halak a kedvenceid? Én a rajhalakat kedvelem leginkább.De nagyon szeretem még a sügereket is, főleg a diszkoszt.Nagyon sok fajta halat tartottam már az évek alatt és rengeteg kudarcom és sikerem volt.De sohasem gondoltam azt, hogy abbahagyom.Olyan már volt,hogy nemvolt időm foglalkozni velük.Íjjenkor igénytelenebb paradicsomhalakat tartottam, meg harcsákat.Nem gondolkodtál még, egy nagyobb akváriumon? 200-300 Liter.Mi történt a neonjaiddal, gondolom nem kettő volt csak? SN.
2009. jún. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 Salx Narval ***** válasza:
Épen most küzdünk a halakért egy sráccal.( Miért csinálják ezt a halaim ) kérdésnél.Televágta halakkal az aksit és csodálkozik, hogy megbetegedtek.SN
2009. jún. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 A kérdező kommentje:
Szia SN.Az a helyzet,hogy nagyon szeretnék egy nagyobb akváriumot,ugy 200literest,de sajnos nincs rá pénzem.Annyit meg ha ösze tudnék szedni,a barátnőm se örülne neki ha vennék egy valag pénzért egy ujat,pedig csak világitás kéne hozzám,mert ez a szürőm nagyobbra is elég lenne,meg van 3fűtőm is,szal be tudnám állitani,ugy h nem is kell venni hozzá cuccokat,csakhát lámpával 200liter az nagyon drága...nekem legalábbis,de talán majd karácsonykor:).A neonjaimmal pedig az van,hogy ezeket a halakat,igy ahogy van,kaptam,vagy is befogadtam apám munkatársátol,és ha vennék még bele halat már tulzsufolnám,és akkor sztem ugyan annál a stressznél tartok,mintha csak 2en lennének ezek a csapathalak,de ha lenne egy 200literes akváriumom,már elterveztem,hogy akkor minden csapathalbol lenne 6darab minimum,aztán még lehet tervezni a fennmaradó hyelly-el amugy csak kedden megyek:)nyaralni.A kedvenc faj,amit kérdeztél,arra csak azt tudom mondani ,hogy mit szeretnék venni,ha kipusztulnak a halak:Szeretnék vagy sokcsíku csigasügéreket,vagy díszmárnákat,de amig ők megvannak,elfelejthetem a tervem.De igy is nagyon szépek,csak van egy gondom.Mostanába,próbálkoztam venni uj halakat(még a betták elött,mert az az a faj amit én vettem,meg a garnéla)és sosem maradtak életben,sztem betegen vettem őket,minden nap 1-1 meghalt(ez volt a petitella)vettem még garnélát,és még kitudja miket,kb 3nap alatt pusztultak ki mindig,szerencsére elkülönítőbe teszem mindig őket,igy nem fertőzték meg a többieket.Gömbmollit is kaptam a barátnőmtöl,erre 2héten belül ő is meghalt,vagyis megbetegedett,még 2hétig kezeltem(darakór),és végül leáltam a kezeléssel,ugy döntöttem ezzel már csak kinzom,4nap után ő is elpusztult.Én nem tudom mi lehet,amik megvannak,most már rég ota élnek,de amiket be akartam telepiteni,azok végig-végig kihaltak...Figyu,mi lenne ha megadnád a mailcimedet?Akkor nem itt irogatnánk,hanem ott.Az enyém: pingvin8@citromail.hu Légyszi te is add meg.És akkor mesélhetünk egymásnak:),téged legalább érdekelnek a halas dolgok,viszont körülöttem élők közül senki sem érdeklődik irántuk...sajnos,nem is tudják miröl maradnak le.
2009. jún. 28. 18:44
 27/29 A kérdező kommentje:
Amugy volna itt egy kérdés:).Te mien aljzatot javasoltsz akváriumba,mert szeretnék venni újat,valami természetesebbet...Akváriumi homok,vagy fekete valamicsoda,zuzalék.Gondolom nagyban függ attol hogy van páncélosharcsám és üveggarnélám(hisz talajlakók).Amugy ha adsz mailcimet,ha érdekel,küldök neked fényképet az akváriumomról(mind a 3-ról),és szivesen megnézném n is a tiedet.a másik kérdés pedig:Nem tudsz valami olcsó akváriumost ajánlani,vagy ahol olcson tudok venni(Budapesten),mert akkor egyszer,karácsonyfele megleshetném a kinálatot:).Elég ha tetővel világitással van,nem kellenek kütyük bele.Találtam a nete 40e ft ért 160literest,az már meg is felelne:).Üdv Lucky
2009. jún. 29. 09:03
 28/29 Salx Narval ***** válasza:
nagy.jozsef64@freemail.hu Kaposváron lakom,sajnos nem tudok Pesti mestert javasolni.Én minden képen csináltatnám, mert akkor a saját tervezésem szerinti lenne.Én plusz merevítőket tetettem minden lehetséges helyre,kétszeres rálapolással,így is elengedett a középmerevítő,utólag kellett barkácsolni másikat.Igaz,hogy 10 év után. Nekem most 300 literes van,de egyenlőre csak nővények vannak benne, most csinálunk mindent előröl a kislánnyal.Azt hiszem eleven szülőkkel kezdjük a sikerélmény miatt.De ha igazán őszinte akarok lenni, nincs kedvem és időm se nagyon vacakolni kishalakkal.Jól televágom növénnyel, aztán marad ami marad.Legfeljebb, ha a gyerek nagyon visít értük, leválasztom egy rekeszelővel.Én talajnak sima folyami homokot használtam,Drávai sóderrel keverve, az egy 2-3 mm -es szemnagyságú színes kavics.Általában vízszűrőnek használják kutak fenekén.A tetejét megszórtam fekete zúzalékkal, de csak ritkán.Ez marad így, es erre akarok most teljes felületen, sárgásbarna apró kavicsot. A minap láttam a halasnál és nagyon megtetszett.Nos én a nagy növényeket nagy lapos edénybe ültetem,tőzeg,agyag keverékbe.Homokkal,majd sóderrel zárom, és megy rá az előbb említett talaj.A kisebb növényeket simán beledugom a homokba és tablettázom.Az alja vagy homok, vagy a fenti keverék legyen, Ha így nem tetszik azt teszel rá amit akarsz.De nem szeretik a halak a tök feketét és a tiszta fehéret sem,én a természetes színeket kedvelem,ezért használok mindig folyami sódert és ügyelek rá, hogy mindig legyen egy két nagyobb kavics is.Ez a sárgás azért tetszett meg mert eltérő szemnagyságú és több árnyalatú.Majd megkérem a nejemet,hogy tegyen fel képet ha már lesz mit nézni,én sajnos tök béna vagyok a számítógéphez.SN
2009. jún. 29. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
SN.Írtam mailt neked,egy fél napod ha lesz,akkor olvasd el:)(elég sokat irtam).Majd te is írj magadról,magatokról,ahogy én tettem:).Várom válaszod mailban.De ha nem kaptad meg,szolj!Képeket is csatoltam,majd a nejed segit megnyitni,ha nem tudod:)
2009. jún. 29. 16:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!