Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi baja lehet az almacsigámnak...

Mi baja lehet az almacsigámnak? Napok óta nem csinál semmit.

Figyelt kérdés

Mivel van egy enyhe barna alga problémám, a múlt héten az állatkereskedő azt javasolta, hogy vegyek egy almacsigát, az majd szépen lenyalja. Vettem is 1db csigát (hogy ne legyen szaporodás) és betettem az akváriumba. Kb fél óra múlva el is kezdett mászkálni és 3 nap alatt amennyire megfigyeltem mindenhol körbe is járta az akváriumot, mondjuk a legtöbb időt a falra tapadva töltötte. A 4. naptól kezdve viszont teljesen inaktív lett, először az élére állva az aljzaton "lebegett", majd két nap után már a felszínen lebegett mintha meghalt volna, de nem, mert 1x láttam, hogy picit kitolta magát a házból, de akkor arra úszott egy hal és nekiment, erre azonnal visszahúzódott. Ma reggel is még a felszínen volt, most az előbb amikor hazajöttem már az aljzaton volt megint, de továbbra sem normálisan hanem csak úgy az élére állva. Kezdő akvarista vagyok és ez az első almacsigám, így nem tudom, hogy ez most normális vagy sem, de nekem nem annak tűnik. Mindenesetre jó lenne ha tudnátok tanácsot adni, hogy mi lehet a problémája. Én erre a három okra tudok gondolni, de nem tudom mennyire helytállóak:

1. mivel több helyen olvastam és szóban is ajánlották, szoktam egy picit sózni a vizet....lehet, hogy az almacsiga ezt nem szereti?

2. kezdetben, mikor még csúszkált-mászkált megfigyeltem, hogy a halaim néha bele-belecsíptek a csápjaiba, biztos azt hitték valami ennivaló...viszont a kereskedésben a csigák külön aksiban voltak...lehet hogy nincs hozzászokva a halakhoz és most fél tőlük, ezért nem bújik elő?

3. lehet hogy éhes? a barna alga ugyanolyan szintű mint eddig, abból nem hiszem hogy evett volna. másnap, hogy érkezett bedobtam a halaimnak 3 kicsi darab uborkát, mert szeretik, de sosem szokták teljesen megenni. Viszont amikor ki akartam szedni a maradékot, csak kettőt találtam meg, a harmadikat azóta se leltem, pedig takarítás/vízcsere is volt, szerintem a csiga ette meg. A kereskedő azt mondta ha nincs már alga lemezes táppal etessem a csigát, dobtam is be egy kicsit de a halak ették meg, szóval ezt nem tudom hogy kéne véghez vinni.


Akvárium paraméterei: 60l, Aqua-el mini szűrő, 25-26°C, hetente részleges vízcsere és talajporszívózás, többi élőlény: 2db vitorlás, 2db molly, 1db guppy (hamarosan lesznek társai is), 1db anubias, 1db hínárszerűség (pontos nevét nem tudom)+ a barna algák (amúgy a halak teljesen jól vannak: vidámak, aktívak, esznek rendesen és nincs rajtuk semmi betegségre utaló jel).


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2012. ápr. 13. 13:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát lehet, hogy a halaid bántják és azért nem jön elő.

Meg az almacsiga szokott néha napokig aludni. Teljesen össze-vissza van neki az alvási ciklusa, tökmindegy, hogy süt a nap, vagy nem süt, ha aludni akar, akkor alszik.

2012. ápr. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nusz ***** válasza:
jaja csak alszik, nekem is voltak és tényleg napokig semmit nem csináltak, de amúgy azért is csinálja mert bántják a halak, nekem teknősök mellett voltak de már nincsenek mert megették ... :S
2012. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Platypus ***** válasza:
A só biztos nem baj, félsós vízben is él a természetben. A halak macerálhatják, főlege a vitorlások ekkora helyen, de arra inkább diszkrét beledögléssel reagálna. A vitorlás nagyon nem való 60 literbe. Az almacsiga ezen kívül viszonylag érzékeny a nitrátra és a rézre, a rossz vízminőséget előbb megérzi, mint a halak.
2012. ápr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!