Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mitöl buborékos/habos a vizem...

Mitöl buborékos/habos a vizem teteje?

Figyelt kérdés
[link]
2012. ápr. 16. 09:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Több oka is lehet, vagy több együtt: Elégtelen szűrés és vízfelszín mozgatás, felgyülemlett bomlástermékek, túl meleg víz, túletetés, algásodás, ilyesmi.


Jó lenne egy erős esőztető, ami lemozgatja a felszínt, és teljesítményben is olyannak kell lennie a szűrésnek, hogy ne legyenek pangó részek az akváriumban. Ezen felül sűrűbb/nagyobb vízcsere aljzatporszívózással, amíg el nem múlik a jelenség.


Nem tragédia amúgy és nem vészes, nálam is elő szokott fordulni, ha elmulasztok egy vízcserét.

2012. ápr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
vizcsere utàn történt azért nem értem ;( tegnap elött volt pont csere
2012. ápr. 16. 09:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Gondolom arra vigyáztál, hogy vegyszer véletlenül se kerüljön a vízbe, de mondjuk nem is olyanok a bubik, hogy erre gyanakodjak.

Lehet, hogy a vízcserekor nagyon megbolygattad az aljzatot, így ammónia szabadult fel, az pedig "besűríti" a vizet, tehát simán kialakulhattak ezek a buborékok.

Továbbra is azt mondom, hogy óvatosabb és sűrűbb vízcsere, valamint a szűrés rendbetétele, ha esetleg azzal van gond.

Megkérdezhetem, hogy mekkora az aki és milyen a szűrő? Tápozás, co2, táptalaj van-e? Mennyi halat tartasz?

2012. ápr. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
3 guppy 13 neon 2 béka 54l Vita tech szürö
2012. ápr. 16. 10:14
 5/11 A kérdező kommentje:
legalul barna földes talaj(nem tudom a pontos nevét :) és azon rajta a kavics
2012. ápr. 16. 10:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Így ebből annyi derült ki, hogy kicsit túl van terhelve az akvárium, tehát a buborékok már lehetnek intő jelek.

Az aljzatod lehet, hogy táptalaj a leírtak alapján, azt óvatosan kell takarítani, nem szabad felkavarni.

A szűrődről pedig semmi nem derült ki, tudni kellene a vízforgatását liter/órában. Ha nincs meg olyan 400 l/ó, akkor gyenge, viszont a szűrőkapacitás biztosan kicsi ennyi halra, ide már külső szűrő kellene.

2012. ápr. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
ohh értem ...mennyit birnak igy ki?mert ezen a hàten jönne a nagyobb 260l -es akvàrium
2012. ápr. 16. 10:28
 8/11 A kérdező kommentje:
màrmit meddig birjàk igy ki?
2012. ápr. 16. 10:28
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha kicsit sűrűbben csinálsz vízcserét, mondjuk heti kétszer 20%-ot, akkor sokáig kibírják, annyira nem vészes a helyzet.
2012. ápr. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
oké köszi
2012. ápr. 16. 10:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!