Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy lehet a leghatékonyabban...

Hogy lehet a leghatékonyabban kezelni a bársonybetegséget?

Figyelt kérdés
2009. jún. 19. 18:04
 1/3 Salx Narval ***** válasza:
100%
Ez a parazita a legyengült beteg állatokat támadja meg. Meg kellene határozni, hogy nálad mi válthatta ki. Gyógyítása, Sera Oodinopur , esetleg Parakil. Jótékony hatású a Formit fürdő. Ezeket az üzletben megvásárolhatod. Javaslat: Szűrő fertőtlenítés és teljes elsötétítés.Elsötétíteni azét kell mert ez a parazita energiát nyer a fényből. Én kivettem a halaimat egy másik medencébe és Sera Oo val kezeltem. A fertőzőt aksiba 100L/ 2db neomagnolt tettem 5-6 óra elteltével a víz 70% át lecseréltem. Ezután visszaraktam a halakat és folytattam a Sera Oo-s kezelést, teljes sötétségben. Egyetlen egy öreg halam döglött meg. Ez a parazita arra enged következtetni, hogy valami nincs rendben az akváriumodban, vagy esetleg más betegség is van, csak nem vetted észre. Ha mindent rendben találsz, előfordulhat, hogy az állat öreg volt. A gyógyszeren olvasd el a használati utasítást mert én már nem emlékszem pontosan. Remélem sikerrel jársz. Salx Narval.
2009. jún. 20. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Salx Narval ***** válasza:
Azt elfelejtettem leírni, hogy nem elég kikapcsolni a világítást, takarni is kell, ha napfény érheti.
2009. jún. 20. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Megkezdtem a kezelést. Remélem meggyógyulnak.
2009. jún. 20. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!