Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vásároltam egy kutyát, amely...

Vásároltam egy kutyát, amely tele volt bolhával. Hogyan tudnám leghatékonyabban kiirtani őket, és ügyelni arra, hogy a többi kutyámba ne menjen bele?

Figyelt kérdés

Nálam soha nem volt még ilyenre példa, még bolha sem volt a közelünkben soha.

Tegnap a kutyát megfürdettem csípős, benzines szagú bolhátlanító ampullával, és átfésültem tetű írtáshoz használt serke fésűvel. Már nincs benne bolha, de azt hallottam, hogy a peték 3 nap múlva kikelnek. Tud valaki valami bombabiztos módszert? Az anyagiak nem számítanak.


2010. márc. 12. 09:43
 1/10 anonim ***** válasza:
A legközelebbi teendőt vegyél neki bolha nyakörvet, és tedd a nyakába. Figyeld a kutyust, és ha látol benne bolhát ismételd meg a fürdetést, előbb utóbb úgyis kiírtod belőle.
2010. márc. 12. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Advantix spot-on. Én is hoztam haza már bolhás kutyát, két óra múlva kihullott döglötten az összes belőle.

A többi kutyádra is tegyél, mert pillanatok alatt átmásznak beléjük. Csak állatorvosnál kapható.

2010. márc. 12. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Neocidol 600 EC, gyógyszertárban kapható, három ampulla kb. 800 Ft. Vízben kell feloldani, büdös a cucc, de kiváló! Az összes kutyád fürdesd meg vele, utána havonta Advantix, és nem lesz gondod bolhával, kullanccsal.
2010. márc. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

első alkalommal érdemes Strongold cseppet rátenned.Ez féregtelenít is egyben.

Utána több féle spot-on között válogathatsz.

2010. márc. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem a bolhairtás mellett még féregteleniteni is kellene, ki tudja milyen helyről való.
2010. márc. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11:22-es, ez a szer állatgyógyszertárban kapható vagy emberiben?
2010. márc. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Elvittük állatorvoshoz, hogy nézzen rá, azt mondta, hogy a fekete kis "piszkok" voltak a peték, az pedig a serkefésűvel kijött. Ő Advocade-ot adott nekünk pluszban, amit holnap kell rátennem, plusz a többi kutyára, meg vettünk neki még egy bolfo nyakörvet. Féreghajtást, oltást 1 hét múlva kap, mert a doki szerint a sok behatástól allergia vagy irritáció is felléphet.

2010. márc. 12. 16:24
 8/10 Akiteki ***** válasza:
Az Advocate is nagyon jó, az még az atkák ellen is hatásos. Legyen sok örömöd a kutyusban!
2010. márc. 12. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A Neocidolt én emberi gyógyszertárban szoktam venni, de állatorvosiban is biztos van. A dobozon rajta van, hogy csak vényre kapható, de nekem eddig minden papír nélkül simán kiadták.
2010. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Köszi :)
2010. márc. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!