Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Betta tartásával kapcsolatos...

Betta tartásával kapcsolatos kérdések? Utána néztem, nem találtam hasonló kérdést.

Figyelt kérdés

Olvasgattam itt, és máshol is a bettákról. Tudom, hogy minél nagyobb élettér kell minden állatkának. Ezzel szemben itt sokan írják (és a boltban is úgy tartják őket) hogy elég nekik egy nagyon kicsi akvárium is. Jó állatkereskedésben nem sok időt töltenek, az tény, de láttam már pohárban is bettát (az első bettám pohárban lakott az üzletben) tegnap pedig egy 30 literes aksiból vadásztuk ki a második bettámat kb 20 társa közül. Mi az igazság? Jó, ha minél nagyobb az élettér, de elég neki a kicsi is? Továbbá itt vagdalóznak mindenkivel, aki nem tesz lélegeztetőt és fénycsövet az akváriumba. Nem épp ez a betta lényege, hogy labirithkopoltyús, ezért nem kell neki a buborékozó? Külső vízszűrő épp elég bubit nyomat neki nem? És mi a helyzet a fénnyel? Egyáltalán minek neki? Nappal világos van úgy is, amíg a nappaliban vagyunk, addig is van fény, éjszaka meg minek világítson ezerrel a neon? Sosem értettem ezeket a dolgokat, volt már halam, betta is, később gurámik. Mind megvolt azzal az egy vízszűrővel. A márvány gurámim 4 (!) évig élt egy 20 literes aksiban azzal az egy szál vízcserélővel, semmi baj nem volt vele soha. Szóval ezek érdekelnének, mi ez a nagy riogatás itt az emberek körében. Én megértem, hogy mindenki a legjobbat akarja a másik állatának, de azért néha kicsit sok, amiket leírnak az emberek (és a stílus is..)


Tegnap vettem egy lánykát, kicsike még, nincs 3 centi. 6 literes kiskockában van


2012. ápr. 17. 10:07
1 2
 11/15 YourDestiny ***** válasza:
Bocsánat, becsúszott egy hiba. A nitrobacterek a nitritet és nem a nitrátot bontják le ;)
2012. ápr. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Tetőnek jó egy üveglap, kb 200 Ft-ér levágja az üveges, de egy centivel rövidebbre vágasd hogy a résen kapjon levegőt a hal.
2012. ápr. 17. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

nem sértésből mondom,és ne engem kritizálj miatta,próbálom megfelelő stílusban közölni..nos..amit művelsz az állatkínzás,és nem csak az hogy ilyen kis akváriumban van,hanem az is hogy színes kavicsot tettél bele amelyből olyan káros anyagok kioldódhatnak amikből kis mennyiség is ártalmas ilyen kicsi helyen.Másodjára az üvegen lévő buborékok arra utalnak,hogy a víz nem állt elég ideig és klórt tartalmaz.Az is még hozzátesz,hogy kagylót tettél egy édes vízi akváriumba ami keményíti a vizet és ez nem tesz jót a bettának.És ha már ilyen kicsi akváriumban van akkor egy ilyen nagy mű dísszel nem kéne elvenni az úszó terét inkább egy valódi növényt tettél volna bele.Ráadásul az is borzasztó hogy a szűrőt fertőtleníted

amiről igazán feltölthetnél egy képet,mert lehet nem is megfelelő ebbe az akváriumba és ha szál vízcserélőnek hívtad akkor lehet fűtőd van és nem is szűrőd.ha nem akkor emellett még az is kéne és le kéne fedni az akváriumot mert ha hidegebb levegőt lélegez be mint a vize hőfoka akkor megfázhat. utóirat: a márvány gurámi 8 évig is élhet megfelelő körülmények között..úgyhogy neki sem volt olyan jó helye..

2012. ápr. 17. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok.


Az, hogy kereskedelmi forgalomban lehet kapni bizonyos dolgokat, az nem azt jelenti, hogy hasznosak is.

A kereskedőnek pedig elsődleges érdeke az eladás. Ő ebből él, ha kis esélyt is lát arra, hogy megvegyél valamit, akkor úgy fog magyarázni, hogy azt hidd, így a legjobb. Pedig ez nagyon nincs így.

Aztán ebből születnek a városi legendák, hogy ó a betta fél pohár vízben simán elél, meg nem lehet csak tök egyedül tartani, mert egy gyilkológép stb.


Kereskedővel meg nem fogok leállni vitázni, én tudom mit akarok, tudom mi kell, mert annak idején rendesen utánajártam mindennek. Csak azt veszem meg ami kell, ami jó, és köríthet hozzá akármit.

2012. ápr. 18. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom a halaidat. Nagyon sokan a legnagyobb jóindulattal és túlzott gondoskodással is ártanak az állatoknak, azt mégis másképp élem meg, mint azt, amikor valaki értelmes ember ilyen hozzáállással rendelkezik.

Miért tartasz állatot, ha nem a neki legjobb körülményeket akarod megteremteni, hanem azt, ami neked a legjobban belefér az elképzeléseidbe?

Szerencsétlen nyomorult halnak nincs más választása, minthogy a gazdinál várja a véget, remélem meggondolod magad és az állatod érdekeit is szem előtt tartod.

2012. ápr. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!