Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért kell ekkora felhajtás a...

Miért kell ekkora felhajtás a szűrőknek?

Figyelt kérdés
Mostanában minden válaszban legalább egyszer említi valaki a külső szűrőt. Nekem soha nem volt és nem is lesz pedig egy 160literes akváriumom van, amiben 2 azaz 2 szivacsszűrő megy. A víz az kristálytiszta algának a nyomát nem látni és a halak nem döglenek ki. 2 hetente részleges vízcsere. Van kerti tavam is (~6m3) egy 5W-os UW- szűrő megy napi 12 órát és abban is kristálytiszta a víz és abban van 12 aranyhal meg 1-2 béka. és persze az akvárium és a tó is tele van növénnyel.
2012. ápr. 20. 09:52
1 2
 1/15 YourDestiny ***** válasza:

Valószínűleg nem vagy tisztában a biológiai és kémiai részével a dolognak. Az, hogy a vized látszatra tiszta, még nem jelenti azt, hogy ezt víztesztek is bizonyítanák. Egy külső szűrő tartálya sokszorosa egy belső szűrőének, amibe különféle jobbnál jobb minőségi töltetet lehet pakolni. Minél porózusabb, annál hatékonyabb. A szivacsban megtelepedő baktériumok nagy részét minden tisztításkor elpusztítod, márpedig létfontosságú szerepük van egy jól működő akváriumban. Lebontják a különböző mérgező gázokat, ami a halak számára mérgező, adott esetben gátolja őket a fejlődésben.


Valószínű, hogy a te 160 literes akváriumodban nincs megfelelően beállt biológiai egyensúly.

2012. ápr. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Platypus ***** válasza:
100%

Mert a szűrés hiányosságai felelősek az akváriumban előforduló problémák döntő hányadáért. A halpusztulások, betegségek és az algásodás fő oka a rossz vízminőség. Az nem bizonyít semmit, ha a víz tisztának látszik, ha az ammónia és nitrátteszt eredménye megfelelő, csak akkor mondhatod biztosra, hogy rendben van az akvárium.


Létezik egy irányzat(Diana Walstad könyvében lehet utánaolvasni), ahol nem használnak szűrőt, és rengeteg ammóniafogyasztó növénnyel oldják meg a vízminőség fenntartását(pl. a Cryptocorynek az ammóniát preferálják nitrogénforrásnak). A növények jó sok talajtápot kapnak, hogy bírják a tempót. Egy ilyen akváriumban csak nagyon kevés hal élhet, és biológiai szűrés ugyan nincs, de erős vízpumpával forgatják a vizet. Ez ugyanis létfontosságú a növények megfelelő teljesítményű fotoszintéziséhez és hogy elkerüljék a pH ingadozást. A te akváriumodban nem teljesülnek az ehhez szükséges feltételek sem, így semmiképpen sem lehet stabil rendszer.

2012. ápr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De akkor mégis miért nem döglenek a halak? koszosodik a víz? nőnek a növények... A szűrőt nagyon ritkán takarítom így nem pusztítok el semmiféle baktériumot.A ph értéket meg tudom mérni. És meg is fogom!
2012. ápr. 20. 17:45
 4/15 anonim ***** válasza:
A nitrogén lassú gyilkos. Nem azonnal pusztulnak el a halak, évekig is szenvedhetnek. Attól, hogy nem látod, a hal még szenvedhet. De így hatalmas veszélynek teszed ki őket. A rossz vízminőség nem feltétlenül mérgezés formájában mutatkozik, ezernyi más betegség kiváltó oka is lehet. Az is lehet, hogy egyszer csak megtámadja őket valami, annyira legyengülnek a folyamatos mérgezés miatt.
2012. ápr. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 YourDestiny ***** válasza:
Így, ahogy az előttem szóló írta: az, hogy a halak látszatra jól vannak, még nem biztos, hogy tényleg jól vannak. Az akvarisztika nem arról szól, hogy megvannak a halak, hanem arról, hogy jól érzik magukat, és nem csak látszatra.
2012. ápr. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Nekem meg bazinagy külső szűrőakváriumom van,

és a víz tetején mégis valamilyen olajos habos dzsuva termelődik.


Már kivettem belőle mindent, hogy megnézzem mi rohad, de úgytűnik semmi, mert még mindig nem változott a helyzet. Mostmár csak az lehet, hogy a kövekből oldódik ki valami úgyhogy ma azokat fogom kipakolni. Pedig azok olyan szépek :(

2012. ápr. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Én nagyon kíváncsi lettem erre az akváriumra! Láthatnánk róla képet? 160 l, szivacsszűrő... ajajajajaj
2012. ápr. 21. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
de az is lehet, hogy a gömbmoha habzik :D
2012. ápr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Tegyél bele te is sok gömbmohát, hátha neked is akkor dzsuvás lesz tőle a vized teteje.
2012. ápr. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Valaki nagyon kíváncsi lett neki fotóztam gyorsan egyet : [link]

Ez csak egy részlet. Aki még mindig nem hiszi el azzal nem tudok mit csinálni:D Amúgy a bal hátsó és a jobb hátsó sarokban van 1-1 szivacsszűrő és középen egy porlasztókő.

2012. ápr. 21. 12:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!