Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akkora a németjuhász körül a...

Akkora a németjuhász körül a felhajtás hogy én már össze zavarodtam. SEGÍTSETEK!?

Figyelt kérdés
Egyik azt mondja hogy az az igazi amelyik nem standard méret és nem lejtő hátú. A másik szerint egy igazi németjuhász 65.centi max és lejt a fara felé. Most akkor hogy is van?
2010. ápr. 28. 17:47
 1/8 anonim ***** válasza:

Sajnos ma a divat a rövid,púpos nj,ezért van ennyi nyomorék a fajtában.

Ha munkára,használatra szeretnéd,ne ilyet vegyél!

2010. ápr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

De azt nem értem hogy a standard szerint ilyennek kell lennie.

És egyik ismerősöm vett egy híres tenyészetből ("cseketáji") most kiskutyát, gyönyörű egészséges. Képeken mint szép viszont igen lejtett hátú.

Gondolom a tenyésztők olyan kutyákat tenyésztenek amelyik a standardnak meg felel. (azaz lejtett hátú, és standard magas)

Akkor most hogy van ez?

2010. ápr. 28. 18:23
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A Németjuhász:

Tetszetős megjelenésű, enyhén megnyúlt testű, erőteljes, izmos kutya. Feje ék alakú. Orrtükre fekete. Fogai nagyok, harapása ollószerű. Szeme kissé keleties metszésű, sötétbarna színű. Füle feláll. Nyaka izmos lebernyeg nélküli. Törzse téglalap alakú, háta egyenes, izmos, ágyéka széles és feszes, fara hosszú, enyhén lejtős, mellkasa mély, hasa mérsékelten felhúzott. Végtagjai egyenesek, párhuzamosak. Csánk alá érő farka lelóg.

Profil: mindenes munkakutya. Marmagasság: kan 60-65 cm, szuka 55-60 cm. Testtömeg: 25-40 kg. Táplálékigény: 1700-1800 g/nap. Alomszám: 6-10 kölyök. Várható élettartam: 10-15 év.


Elvileg ilyennek kéne lenniük. Egyáltalán nem kellene nagyon lejteniük, ez csak az évek alatt alakult ki. Nagyon túltenyésztett(szaporított) fajta. Szóval csak minimálisan csapott hátuljának kell lennie.

2010. ápr. 28. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az ember nagyon is bele tud avatkozni minden fajta formájába. A német juhászok anyaországában annó úgy döntöttek, a mostani forma a szép, írtak hozzá indokot, hogy miért is jó. Aztán szépen megalkották erős hátsó szögelésűre. Mikor pózol a kutya, vagy üget, akkor a szögek miatt tűnik annyira lejtős hátúnak. A tenyésztők a kiállításon, tenyészszemlén mutatják be első sorban a kutyájukat, hiszen az ott látottak alapján választanak partnert a többi tenyésztő. Mivel most ez a forma az elvárás, így ilyen kutyákat tenyésztenek.
2010. ápr. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!


És amiket látok ilyen "póniló méretű" :D németjuhásznak kinéző kutyákat. Amik jóval 65 és 40kiló fölött vannak. Azokkal mi a helyzet? Fajtatiszták vagy van valami gixer? Vagy csak nem tenyészthetőek?

2010. ápr. 28. 20:51
 6/8 anonim ***** válasza:
Az ismerősömnek is van egy. Az is akkora, mint egy kisebb borjú. Pedig fajtatisztának néz ki. nekem akarta adni, Te jó ég, az a kutya kienne a fizetésből is. :D Nem szeretem már annyira ezt a fajtát, pont ezért, már millió egyféleképp néz ki.
2010. ápr. 28. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
:) Én is így vagyok vele. Ezért van Mvizslám. Viszont a nj is nagyon tetszik. Ezek ellenére.
2010. ápr. 28. 21:19
 8/8 anonim ***** válasza:
A németjuhász fajta nagyon kettévált. A munka és küllemvonalas kutyák kinézete teljesen más, már már mintha nem is egy fajtához tartoznának. Nekem személy szerint a munkavonalas kutyák tetszenek, a küllem nj meg sajnos mára már úgy néz ki mint egy nyomorék...
2010. ápr. 29. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!