Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek mennyire vagyok...

Szerintetek mennyire vagyok jó akvarista?

Figyelt kérdés

Mivel pont most van egy éve, hogy ezzel foglalkozom, elgondolkodtam, hogy mi történt eddig, mióta akváriumom van és nem tudom eldönteni, hogy a "statisztika" jó vagy rossz vagy milyen. Segítenétek?


Szóval 6 leopárd dánióval indultam, 4 amano garnélával és 3 törpe szívóharcsával. A dániók közül egy elpusztult, ma sem tudom miért (vízértékek rendben voltak) valami sérülés volt rajta, lehet, attól. A kezdeti rutintalanság miatt kimaradt pár vízcsere és sajnos -mint most már tudom- a harcsák nem bírták a felgyülemlett nitrátot. A többiek jól megvannak. Bár azóta már nagyobb akváriumba költöztek. Azóta vettem még 4 törpe gömbhalat (külön akváriumban) és ők is nagyon jól érzik magukat.


Ami furcsa számomra, hogy a dániókon nem látom semmi jelét a szaporodásnak, nem kergetik egymást, a nőstény nem ikrás (legalábbis nem látszik). Ez csak a kis egyedszám (6) miatt van, vagy még mindig túl fiatalok?


A növényeket elég gyakran cserélgettem az egy év során, sokszor volt olyannal dolgom, ami nem bírta az alacsony fényt, táphiányt, bár most úgy tűnik, hogy megmaradnak, már karácsony előtt ültettem be őket és azóta is nőnek mint a gomba, a hygrophilakat alig bírom vágni, hogy ne nőjenek ki a víz fölé. Van még echinodorus bleheri, vallisneria spirallis, riccia, gömbmoha, anubias nana, bacopa...


Van mg egy nagy tányércsigám is, ő kéretlen vendégként jött a legelső növényekkel, de olyan szépre megnőtt, hogy megtartottam.


Tudom, hogy egy év nem sok, de szerintetek jól tartom őket?


2012. ápr. 22. 00:18
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Eddig profi,nem estél abba a hibába,hogy elevenszülőket szaporíts,csak így tovább!
2012. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Biztos jól tartod az állataidat, de nekem a megnevezés nem tetszik, hogy valaki "akvarista" akar lenni. Azt értem, hogy halakkal foglalkozik és csak ennyiről szól az egész, de mégis inkább jobban tetszik inkább az, hogyha "állatbarát"-nak nevezi magát.


Ez olyan számomra, mint aki elkezd festegetni, és egy év mulva kijelenti magáról, hogy ő egy "művész", pedig valójában csak egy "festő".


Ebből azt akartam leszűrni, hogy mind a kettő egy kicsit beképzelten hangzik.


Persze mondhatom neked, hogy te vagy az akvaristák királya, ha attól jobban érzed magad, de hát nem is láttam még az akváriumodat, meg különben is milyen jogon állíthatnék én ilyet? :D

2012. ápr. 22. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Jó hát nyilván nem úgy értettem, de most akkor hogyan fogalmazzam meg? :D


"Akvarisztikai szempontból jó-e amit csinálok?" Így jó? Nyilván nem arra gondoltam, ami te írtál... na :D


Egyébként szerintem láttad már az akváriumaim, csak persze nem tudod, hogy melyikek voltak, mert névtelenül mennek a kérdések :D


[link]

[link]

2012. ápr. 22. 12:23
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon szép az akváriumod.
2012. ápr. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!