Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Nano akvárium, [28l]?

Nano akvárium, [28l]?

Figyelt kérdés

Kinéztem egy 28 literes nano akváriumot,van hozzá felszerelés is egy Niagara 250l/óra teljesítményű akasztós külső szűrő és egy Wave Solaris 11 w lámpa. Iwagumi stílusban szeretném megcsinálni a következőkre gondoltam, hogy kellenek bele:

-aljzatnak: Bacter 100,ADA növényi táptalaj,ADA aqua soil amazóniai

-dekorációnak: úgy 2-4kg dragon vagy seiryu kő a középpontban (aranymetszés szabályai szerint) egy fa lennne

-növénynek:Hemianthus callitrichoides 'Cuba',Echinodorus tenellus,Eleocharis parvula és a fára pedig Vesicularia ferriei 'Weeping' szeretnék telepíteni.

Kérdéseim: Növényi táptalajból és általános aljzatból mennyi kell? A lámpának elegendő a teljesítménye a fűtéshez vagy kell külön fűtő is? Növényekből hány csomó kell? És a fát hogy és milyen gyökérből készítsem el hogy kb ilyen legyen(1:17 -nél van kép): http://www.youtube.com/watch?v=Lsa8VhLGh2s&feature=related



2012. ápr. 22. 17:23
 1/8 A kérdező kommentje:
Jah és hogy kell-e hozzá co2 rendszer?
2012. ápr. 22. 19:03
 2/8 anonim ***** válasza:
A cubához, és a parvulához kell CO2, lámpa meg olyan 26-30 Watt.
2012. ápr. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát a kérdésedből ítélve szerintem nem áll még készen egy ilyen akváriumra... takarítani fogod tudni? Szerintem a szűrő sem elég, viszont a befolyó ága az ilyen sűrőknek eléggé erős, és ha nincs teljesen feltöltve a vízszint (pár mmtől a tetejétől) akkor olyan erősen vágódik bele a visszafolyó víz, hogy alatta krátereket fog képezni, a köveket/növényeket kimossa, a talajt meg felkavarja. Ilyen akváriumhoz egyébként is komolyabb szűrés kell.


A HC cuba CO2 pár nap alatt megdöglik és az összes többi növénnyel minimum dupla ennyi világítás kellene. Nekem a 25 literes akváriumban a 2 10 wattos égő szinten tartja a hőmérsékletet, de ez halfüggő is, de a 2 hetes bejáratási idő alatt úgy is meg tudod figyelni, hogy éjjelente világítás nélkül mennyit esik a hőmérséklet.

2012. ápr. 22. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nálam egy vasfa kilóg a vízből és a tetejére tettem egy kis cubát. Folyik rá a víz felülről, de csak egy részére.

26 Wattos kompakt izzó világítja 15 centi közelről.

Ez így terjed, de nem olyan túl gyorsan.

[link]

2012. ápr. 22. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És azt gondoltam azt fogom csinálni, hogy mindig egy picit lejjebb lesz a vízszint, és egy idő után lehet akkor hogy benövi az egész vasfát, mert úgy a víz alá nem nagyon akar menni. Nem megy arra :D
2012. ápr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Platypus ***** válasza:

A cuba nem döglik meg CO2 nélkül, csak nem nő egy millimétert se. Van egy fél éves darabom, 0,5 W/literen, CO2 nélkül, és jó ha 2 új levélkét hozott, de elvan. De az tény, hogy nem működőképes növény ilyen körülmények között. A két fűvel is lesznek problémák, ráadásul túl magasak ekkora helyre, még nyírva is. Jobb választás lenne a Marsilea vagy a mohagyep.


Növényes akváriumba nem kell fűtés, a növények jobban szeretik a hűvös vizet. Egyébként ez nem lenne iwagumi, az egy nagyon kötött stílus, csak kő meg egyféle fű mehet bele, semmi fa meg moha.


Általános talajból annyi kell, hogy legalább 5 centis réteg legyen az akvárium elején is. Szorozd meg az akvárium alapterületét a kívánt talajvastagsággal(vagy az átlagával, ha lejtőt szeretnél), és megkapod mennyi kell. Táptalajból nagyon kevés is elég ekkora helyre, ez meg a gyártó ajánlásától függ. Fél liter maximum, de a töményebb talajokból kevesebb kell, a hígabbakból meg több. Az adott termék csomagolásán keresd az adatokat.

2012. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. A víz takarítására felkészültem, ha jól tudom egy ekkora akváriumon elég gyakran,hetente vagy kéthetente kell vizet cserélni.És fűtőnek tudok berakni egy 200w-osat. Az a kérdésem lenne,hogy a szűrő gyenge akkor milyen szűrőt javasoltok e helyett?
2012. ápr. 23. 17:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem olvastam végig a válaszokat csak a kommentedre válaszolok.


200wattos fűtőt nagy butaság lenne berakni, nem is fér be szerintem. Az 50 watt a maximum, de inkább 25-öset kellene megpróbálnod szerezni.


Szűrésre éppen elmegy a 250 l/ó, bár így, hogy akasztós, ez kevesebb lesz szerintem. Esetleg egy aquael minit betehetsz majd, ha nem elég az áramlás.


Vizet pedig hetente olyan 50%-t kellene cserélni ilyen méretnél, akár két részletre osztva (3-4 naponta 25%).

2012. máj. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!