Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A fátyolfarkú aranyhal tarthat...

A fátyolfarkú aranyhal tartható együtt vitorlásokkal és békés sügerekkel?

Figyelt kérdés
200 literes akváriumban, bolíviai törpesügér és pillangó törpesügér társaságában.

2012. ápr. 21. 16:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

NEM!

Miért kevernél össze hidegvizieket trópusiakkal?! Semmi közük egymáshoz, nem oda valók.

2012. ápr. 21. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Jólvan, jólvan... ezért kérdeztem! Köszi.
2012. ápr. 21. 16:24
 3/11 anonim ***** válasza:
Jól írja az első.Az aranyhal a hideg vizet míg a sügérek a meleg vizet kedvelik.Nem is tudnának együtt élni.
2012. ápr. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

a meleg vízre úgy értem hogy 26-28 fokos vízben érzik jól magukat a sügérek(nekem is azok vannak,de csak sügérek)

Az aranyhalak akár 10 fokos vízben is szépen elvannak..(ez már a sügéreknek halált jelent)

2012. ápr. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Akkor vagy csak sügereket veszek, vagy aranyhalat! :)
2012. ápr. 21. 16:42
 6/11 anonim ***** válasza:

Csak egy jó tanács.

Mindkét hal nagyon szép.A sügérek és az aranyhalak is.De mindkét halnál mások a tartási szabályok.Érdemes utána olvasni,mert lehet hogy az egyiknek(sügéreknek) hosszú akvárium kell,és megfelelő vízminőség,meg inkább köves,sziklás akvárium kell nekik(félénkek,és szeretnek elbújni,kell nekik búvőhely) addig az aranyhalak szép növényes nagy akváriumban mutatnak jól.Viszont ők nagyon piszkítanak,és sűrűn kell takarítani az akváriumot utánuk.

Szóval a neten sok hasznos infót megtalálsz.

2012. ápr. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, folyamatban van az infógyüjtés! ;)
2012. ápr. 21. 16:58
 8/11 A kérdező kommentje:

Na szóval, itt az elképzelésem: [link]

De ebből az aranyhal alapból kilőve, mert kipusztítja a növényeket.

2012. ápr. 21. 17:27
 9/11 anonim ***** válasza:
ahogy a képen is látom,te is tarthatsz neon halakat.Azok is szépek.Nem annyira igényesek mint a sügérek,és nem piszkítanak annyira mint az aranyhalak
2012. ápr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy amikor valaki elkezd érdeklődni az akváriumok felé, akkor mindenki az aranyhallal jön, aztán meg a bettával. Az aranyhal megnő 40centisre és hidegvizi max 22 fok jó neki, ez a baj vele.

http://www.youtube.com/watch?v=ju4bRUTlk-o

A bettát meg nem előnyös társas akváriumban tartani, az egy magányos hal és kell neki 26 fok, tehát ő meg a túl meleget szereti és nehezen úszik. Ezekben egy dolog a közös, hogy mindkettő nehezen úszik a nagy fátylai miatt és mindenféle fátyolbetegségeket elkapnak. Az aranhyalnak néha aszeme is kiesik, bár az inkább a teleszkópszemű asszem, de ezek a halak szerintem nem jók kezdőnek.


Sokkal inkább jók lennének pl a karcsú díszmárnák 6-8db, és a fekete tetrák 6-8 db, mármint a 2db vitorlás mellé.

Ők így együtt egy kedves nyugis csapatot alkotnának.

2012. ápr. 21. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!