Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen sorrendben rakjátok...

Milyen sorrendben rakjátok össze az akváriumot?

Figyelt kérdés

Már sokféleképpen olvastam/láttam hogy, hogy rakják össze az akváriumot az aljzatól a halakig.

Ahogy én szoktam mikor nagyritkán szétszedem:

-csövek, szűrő, porlasztók, melegítő, hőmérőt elhelyezem

-aljzat berakás, elterítése

-köveket, vasfákat egyebeket helyükre rakom

-növények "ültetése"

-vízzel feltöltés (szigorún csak az akvárium falán lecsurgatva)

-majd a halak 2-3 hét múlva


Ti milyen sorrendben rakjátok össze? Vagy az én módszerem rossz?


2012. ápr. 23. 08:57
 1/6 anonim ***** válasza:
Én a technikát már a feltöltött akváriumba teszem be. Nem is tudom elképzelni, hogy hogyan variálsz az aljzattal és dekorációval, mikor már ott a szűrő, a vízmelegítő meg ilyenek. Tehát én csak ezen változtatnék, amúgy minden jó. De ha neked így kényelmes, akkor amúgy semmi gond.
2012. ápr. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam hogy porlasztó csövét lefektettem, majd aljzat,...... szűrő fűtő csak utoljára. viszont én az üvegen csurgatós dolgot már megjártam. Állandóan kimosta a homokot a kövek alól. Így én az akváriumba rakott nagy kőre szoktam önteni a vizet.
2012. ápr. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Platypus ***** válasza:
Én béna vagyok és nem tudok szárazon ültetni. Mindig felúsznak a cuccok feltöltés után. Inkább víz alatt alkotok, úgy meg vakon dolgozom, mert felzavarom a vizet az ültetéssel, szóval sehogy se jó. A szűrőt (meg a többit) csak a végén rakom vissza, addig is egy vödörben üzemel, így nem kezdenek el pusztulni a bacik amíg dolgozom. A feltöltést úgy oldom meg, hogy egy nejlonzacskót rakok az akvárium aljára, és arra öntöm lassan a vizet. Ez elosztja a vízsugár erejét.
2012. ápr. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én felöltés közben ültetek. Kb 10 cm vízben. Jól hozzáférsz, nem leszel vállig vizes, és látod, hogy megmarad-e, feljön-e.
2012. ápr. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Sziasztok!


de jó, hogy megtaláltam a rutinosakat!!!!

Tegnap este vettem vaterán egy akvárium szettet, mi kell még hozzá? Nekem több mint 15 éve volt akváriumom, de ez az új technika nekem már ismeretlen!

Anno nekem a szűrő meg a levegőztető még külön volt... Ezt most is külön kell megvenni vagy már a szűrő egyben levegőztet is? :)


Ezek a tartozékok listája, mindent bemásoltam! Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat az offért... :)

-72 literes akvárium


(hossz:60cm, szél:30cm, mag:40cm)


- műanyag tető világítással 1x15watt


-AquaNova belsőszűrő


-AquaNova automata fűrő 75w


-Digitális hőmérő


-AquaImpex lemezes haltáp 250ml


-AquaImpex starter granu 100gr


- Növényes poszter

2012. ápr. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy, hogy aljzat, víz, szűrők, növények.



15:17 - A szűrő fújókáját úgy tedd, hogy kb a vízszint alá fél centivel, hogy hullámoztassa a víz tetejét, így jut elég oxigén a vízbe. Nem kell külön levegőztető, sőt ha a szűrőn van egy átlátszó (levegő) cső, azt le is szedheted róla, úgy halkabb.


Külön levegőztető csak akkor kell, ha túl sok halad van, vagy ha irreálisan nagy halakat teszel bele, de azt látod is a halakon, ha gyorsan mozog a kopoltyújuk, vagy felmennek a tetejére levegőért kapkodni, akkor kevés az oxigén a vízben. Amúgy meg ha normálisan úsznak, akkor nincsen semmi gond.

2012. ápr. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!