Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi történt a kakadu törpesügér...

Várhelyi Peti kérdése:

Mi történt a kakadu törpesügér hímemmel?

Figyelt kérdés

Párban vannak még csak 5cm esek.A hím csak fekszik az akvárium alján.Néha eluszik másik helyre de nagyon furán,ki van fakulva.Le van fogyva nem eszik.SEGÍTSÉG nagyon aggódom.

akvárium méretei:120liter

szűrés:1000l/h

fűtés:Jager 240w

halak:2kakadutörpesügér,2nannacara anomala,2törpegurámi,2félcsőrös csuka,4platti,8fekete fantomlazac,1anci,6páncélosharcsa



2012. ápr. 23. 21:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget mondani, mert a halaid közül pár db igényeit nem ismerem. De szerintem csöppet nagyon túl van telepítve...
2012. ápr. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom adok már el egy párat,Ja és még azt akartam írni hogy vakarózikés összehúzza az úszóit.
2012. ápr. 23. 21:57
 3/9 anonim ***** válasza:
Adj neki változatos/más kaját, de vörös szunyoglárvát NEM SZABAD NEKI ADNI. Pl tubiflexet...
2012. ápr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 YourDestiny ***** válasza:
Külsővel szűrsz? Mert ide bizony elkéne egy. Nem tudom a dél-amerikai sügerek fogékonyak-e a malawi bloat-ra, de az általad leírtak valamilyen bélrendszeri megbetegedésre utalnak. Lehet akár parazita is, ami bár a halon gyakran nem mutatkozik, a bélrendszerében jelen van, de lehet helytelen táplálás is. Nem tartottam még kakadut, ezért nem tudom mennyire érzékeny a magas fehérjetartalmú étrendre, de valami hibát csak el kellett követned. Nem hinném, hogy sikerül megmenteni. Sügéreknél nagyon kell vigyázni az ilyesmire. Mindenképp el kell különíteni! Ajánlom, hogy sózd meg a vizet. Ha netán valamilyen parazitális megbetegedés, az elnyomja valamennyire. Ez az egész ugyanis az akvárium többi lakójára nézve nem biztos, hogy jót jelent.
2012. ápr. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy extrém módon túl lenél telepítve, ha ahhoz az 1000 l/h-hoz megfelelő szűrőtérfogat párosul, akkor ez nem lehet gond.

Sok halad van, ez tény, de láttam már zsúfoltabb akváriumban folyamatosan ikrázó kakadukat.

Mindenesetre hogy ezt ki lehessen zárni, mindenképpen l kéne tesztelni a vizet vízcsere előtt, (legszennyezettebb állapotában) ammónia, nitrit, nitrát -ra.

Meg keménységre phra, mert az is meg tudja viselni.

Kajából fagyasztottat, (daphnia, artemia stb) és minőségi tápokat (sera tetra) adjál. Sózni nem szabad, azzal csak hamarabb kinyírod.

2012. ápr. 24. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Platypus ***** válasza:
Az összehúzott úszó kezdődő fátyolbetegségre utal.
2012. ápr. 24. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 YourDestiny ***** válasza:
Már miért nyírná ki hamarább a sóval? Régen, mikor még nem volt a sok mai modern lötty, rengeteg betegséget kezeltek ezzel az eljárással. Ráadásul a szűrőbaktériumoknak nem tesz keresztbe. Természetesen nem kell meghaladni a limitet, akár kétszer kisebb adagot is lehet adni a vízhez, másodjára akár vízcserénél.
2012. ápr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mert az Apistogrammák nem bírják a sót. Ha akkora koncentrációban van jelen, hogy az bármit is ártson valamilyen parazitának, abba egy amúgy is legyengült törpesügér simán belehal.
2012. ápr. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 YourDestiny ***** válasza:
Nem tudom, még nem tartottam. Ramirezim volt, annak semmi baja nem volt tőle, pedig az egy kimondottan háklis hal. Persze nem jódozott sót használtam, és csak minimális mennyiségben. Lúgosít, de más hátrányát nem tapasztaltam.
2012. ápr. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!