Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért pusztul el a növényem?

Kriszten kérdése:

Miért pusztul el a növényem?

Figyelt kérdés

Kezdő akvarista vagyok és a kavics alatt nincs növényi táptalaj de vallisneria kb. 1 hét múlva a levelei szép zöldből átlátszó lesz és el pusztul. Még nem mertem más fajta növényt venni mert félek hogy azok is elpusztulnak.Hetente kapja a Sera florena-t. Lehet hogy a világítás az oka? Ugyanis T8-as cool white 15W-os fény cső van benne és azt hiszem 4300K. Illetve a barna algás a víz de hiába rakok bele algagátlót nem tünteti el.

Válaszotokat előre is köszönöm!


2012. ápr. 24. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány literes az akvárium?
2012. ápr. 24. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, a világítás lesz a hibás, főleg, hogy barna algád is van.

Ezt a csövet egy Daylight megnevezésűre kellene cserélni, és az akvárium méretétől függően akár kiegészíteni.

A vallisnéria eléggé fényigényes, ha elárulod az akvárium méretét, akkor javaslunk helyette mást.


Algagátlót használni viszont TILOS, és hatalmas butaság, nem fogja eltüntetni az algádat, viszont a növényeket és a halakat gyorsan elpusztítja.


Ezen felül még a szűrő típusát és teljesítményét add meg liter/órában, valamint áruld el, hogy milyen gyakran és mennyi vizet cserélsz.

2012. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát őszintén megmondom hogy nem nagyon értek ehhez mert igazából kaptam a betegségem miatt. Annyit tudok mondani, hogy az akim 54l-es, egyébként a gyári fénycső ami még meg is van az T8-as Daylight 1x15W Sylvania Standard.A belső szűrőm még gyári 2008-as Eheim a szűrő kapacitása 180l/h.

A takarítása viszont elég furcsán mert mondtak olyat, hogy hetente de akkor mindig csúnya volt a víz még kristályosító tablettát is használtam.Akkor olyat is mondtak, hogy hetente de az sem volt az igazi, vagy én vagyok a hülye hozzá. de már 4 hónapja nem volt cserélve a víz és kristály tiszta. Illetve mivel nagyon kemény a víz javasoltak olyat is,hogy dessztillált vizet öntsek bele a víz pótlására. De már nem tudom hogy kinek mit higgyek.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe

2012. ápr. 24. 16:16
 4/10 A kérdező kommentje:
Viszont amikor hetente takarítottam akkor részleges vízcserét alkalmaztam. Amikor rábeszéltek a havira akkor is.
2012. ápr. 24. 16:18
 5/10 anonim ***** válasza:

Először is az Eheim 2008-nak 300 l/ó a vízforgatása, ez nagyon kevés hallal még el is megy egy ekkora akváriumba, de igazából olyan 450 l/ó kellene.

Ha nálad 180 l/ó a teljesítmény, az a 2006 lesz, az viszont teljesen elfogadhatatlan. Venni kellene mellé egy másikat is, vagy nagyobbra cserélni.


A heti részleges vízcsere viszont kötelező, mégpedig 30%, aljzatporszívózással. Semmilyen vegyszert, készítményt ne használj, általában többet ártanak, mint használnak (kivéve pl. a sera aquatan és egyéb vízelőkészítők, azok nem ártanak).


Javaslom akvarista.hu-n a regisztrációt és az ingyenes e-bookok azonnali átolvasását. Kezdd a Kezdeti lépések cíművel. Más butaságra pedig ne hallgass. Attól, hogy te tisztának látod a vizet, még hatalmas a nitráttartalma, ami mérgező és káros. Ezt szabad szemmel nem látod és csak vízcserékkel lehet szinten tartani.


A keménység normál szinten tartására jó a desztillált víz, de nem magában, hanem mondjuk 1/1, vagy 1/2 rész arányban keverve a csapvízzel, a keménységtől függően. Meg kellene mérni, egy párszáz forintos teszttel megoldható a dolog.

2012. ápr. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Még annyi kérdésem lenne,akkor vissza rakhatom a Daylight fénycsövet? Mert az alga idegesít nagyon. Viszont veszek új belső szűrőt.Illetve félek hogy a heti vízcsere miatt a halakat stresszelem.
2012. ápr. 24. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:

neked melyik lenne a stresszesebb, ha egy kis tálka KCN lenne kirakva a szobád egyik sarkába, vagy ha hetente jönne egy cső, ami kiszívná az elhasznált levegőt a szobából, és helyette frisset enged bele?


a heti 30% os vízcsere kötelező!!!

2012. ápr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha nem túl régi, akkor rakd vissza, igen. Egy fénycsövet kb. 1 évig használhatsz.

A vízcserét óvatosan csináld, ha lehet lekapcsolt lámpánál, lassú mozdulatokkal. Hidd el, néhány alkalom után észre sem fogják venni, nem fognak foglalkozni vele, ha megszokják.

2012. ápr. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi a nagy segítséget és majd a jövő hónapban neki is állok az aki rendberakásának
2012. ápr. 24. 19:04
 10/10 anonim ***** válasza:

KCN? az egy Kóreai TV társaság! :D

T8 as Cool White számát is jó lett volna tudni mert ezek a fénycsőgyártók mindenre ráírják hogy "húúdeszuperfehér", pedig a fehér az 840 felett kezdődik. De előttem szólók tökéletesen útbaigazítottak.

2012. ápr. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!