Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mennyiből jönne ki és miből...

Mennyiből jönne ki és miből mennyi legyen benne?

Figyelt kérdés
Kubai kék rákot szeretnék tartani és Sokcsíkú csigasügért. Mekkora akváriuomot vegyek?50-60 elég lesz?És ha ekkora akváriumban mennyi halat tarthatok mennyi növényt és milyeneket rakjak ezekhez a fajokhoz be?És mennyibe kerülne az akvárium felszereléssel és állatokkal együt?Ezek lesznek az elsők.
2009. jún. 21. 23:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
53%

Az aquarista áruházakban ezekre a kérdésekre tök profi válaszokat fogsz kapni.

Elmondanak neked mindent, hogy mit hogyan!

2009. jún. 22. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
És tudnál modani egy Szegeden vagy környéken lévő üzletet ami kimondotan ezzel foglalkozik? Ha tudsz weboldalt is írj.Köszönöm
2009. jún. 22. 00:56
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
www.akvarista.hu
2009. jún. 22. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. jún. 22. 03:02
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
SZia!Sokcsíkú csigasügért lehet tartani 50-60literes akváriumban,egy szett ugy 20-25eft körül van.Ha megveszel hozzá minden kellő kiegészítő dolgot(CSigaházakat(a sügéreknek),növény aljzat meg minden) az ugy 30eft körül lesz.Aztán,sügéres akváriumrol van szó,tehát növény nem kell tul sok,vagy egyáltalán nem kell bele,inkább kövek,csigaházak,mint már mondtam,és finom homok,mert a házakat forgatja meg beássa a homokba a neki tetsző módon.Én azt mondom hogy egy 50literes akváriumba,ugy 2-3párt rakhatsz,de eben nem vagyok biztos,erröl az eladót kérdezd.Amugy a nagyon tiszta vizet kedvelik,tehát egy jó minőségű szűrő kell neki.Kubai kékrákról,sajnosnem tudok it mondani.Remélem megkaptad a válaszokat a kérdéseidre,üdv lucky
2009. jún. 22. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Salx Narval ***** válasza:
Üdv a kék rákkal bajba kerülhetsz, mert a számukra ki kell alakítani egy száraz területet. Számukra terrárium kell inkább.Be kell ragasztani az akváriumba egy üveglapot úgy hogy a víz szintjével egy síkban legyen és arra kell száraz kavicsot, sziklát, gyökereket rakni.Ha ezt megszeretnéd csinálni, kevés marad a vízszint a halaknak.Növelned kell 100L-re természetesen 50L víz lesz csak benne.8-10 cm nagyságúra nő 50L vízbe, egy párt tarthatsz. Megrágja a növényeket,és néha élő kishalat is kell neki adni.Amúgy a párosításod jó, mert a sziklás helyeket szereti 25-26 fokos víz tökéletes nekik.Az árát nem tudom megmondani. De mint már írtam, a száraz területre szükségük van.Salx Narval
2009. jún. 22. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hát akkor még meg kell gondolnom..De szerintem ez inkább már csak annyiban függ hogy így mennyibe kerülne...Köszönm a válaszokat!
2009. jún. 22. 20:36
 8/12 A kérdező kommentje:
És ha egyedi akvárium lenne amit direkt úgy csináltatnánk ami jó lesz?Megpróbálom lerajzolni mira gondolok és küldök képet.
2009. jún. 22. 20:45
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem sikerült szoval inkább megpróbálok valami mást kitalálni...Tudnátok javasolni valami hasnonlót ami a nem hal de mégis tudom velük tartani?
2009. jún. 22. 20:54
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha halak mellé érted,h valami mást ami nem hal,nekem garnélám van,de lehet hogy azt megcsipkedné(lényegében a garnéla is rák,nagyobb testü garnélát lenne érdemes max megpróbálnod,pl legyező garnéla vagy üveggarnéla.Lehet még csiga,vagy afrikai körmösbéka.Amugy jó megoldás lehet h veszel egy akváriumszettet,és avva teszel egy kisebb akváriumt ugy,hogya szája befele álljon,tehát lényegében kapsz egy részt,ahol száraz lehet(a felkső rész) és oda kimászhat,de én az ilyen megoldást hanyagolnám,amugy esetleg a tarisznyarákot megpróbálhatod,nézz utána,van olyan amelyiket be lehet rakni mélya kváriumba és nem kell szárazföld neki.Amugy én nagyon szeretem a kis garnélkámat,és nagyon hasznos is.
2009. jún. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!