Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Meddig lesz opálos az akvárium...

Meddig lesz opálos az akvárium vize?

Figyelt kérdés
Tegnap állítottam össze egy 54 l-es aksit, vannak benne növények, + szőlő tőke, szűrő, fűtő, ajzat... mint sok új aksinál nálam is jelentkezett az opálosodás, 24 óra elteltével nem hogy csökkent, sokkal opálosabb lett a víz, szinte már alig látni valamit. Mit tegyek?
2012. ápr. 27. 22:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Sera nitrivec segíthet. Ez egy baktériumkultúra, ami segít elindítani, vagy stabilizálni a felborult egyensúlyt. Levegőztető menjen folyamatosan.
2012. ápr. 27. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Infuzoriumok szaporodtak el és azok okozzák. Kapcsold le a villanyt 2 napra és csinálj egy fél vízcserét.
2012. ápr. 28. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom a tőke is neked lebegett pár óráig.

Egy jó tanács, amit gondolom már kezdesz is megtapasztalni, az akvárium türelemre tanít. Nem a te biológiai órád, vagy elképzeléseid szerint telik az idő egy akváriumban. A természetben nincsenek időkorlátok. Egy akváriumban a változások inkább hetekben mérhetők. Majd jönnek az algák, gombák, jöhetnek kis férgek, stb. Csak türelem, majd elmúlik. Főleg így az elején sokféle folyamat lejátszódik.

2012. ápr. 28. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Ja, és a konkrét kérdésre a válasz, pont addig lesz zavaros, amíg ki nem tisztul. Meg kell adni neki azt az időt, amit igényel. Tökmindegy, meddig tart, mint említettem, ez nem egy verseny sport. :)

Bármilyen ilyen jellegű változásnál, pl algásodás, inkább a kiváltó okok megszüntetésére kell helyezni a hangsúlyt, mint a tüneti kezelésre.

2012. ápr. 28. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Hogyha szerzel bele beállt akváriumból egy kis vizet, "beoltod vele" akkor nem lesz opálos az elején sem. Én úgy szoktam, de nekem könnyű, mert van sok akvárium, amiből lehet meregetni. Mondjuk állatostól nem kérnék fertőzött vizeket, tehát ja, akkor várnod kell. De tényleg nem érdemes az elején világítani, szerintem legalábbis.
2012. ápr. 28. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!

Ami azt illeti szerintem az aljzat miatt opálos, nagyon alaposan kimostam... de gondolom ezért volt olyan olcsó (HOBBY Bonalit). Ha emiatt zavaros, nem inkább ki kellene kapcsolnom a szűrőt, h le tudjon ülepedni?(ha egyáltalán le fog) Vagy vegyek jobb minőségűt esetleg? Ja és ha veszek bele jótékony baci kultúrát az az aljzat okozta opálosodáson is segít? (egyébként a világítás nem megy, a szűrő pedig a beüzemeltetés óta egyfolytában, a víz 28 fokos, és mandula levelet áztattam pár órára bele, hogy lágyítsa a vizet)

2012. ápr. 28. 07:06
 7/17 anonim ***** válasza:

A baktérium kultúra nem segít az aljzat okozta zavarosságon.

A mandulalevél nem lágyítja a vizet. (más levél se)


A mosást is túlzásba lehet vinni. Ez egy égetett agyag aljzat, aki elég sérülékeny, és morzsolódik. Ha túl erősen mosod, te magad zúzol bele kis szemcséket.

Az ilyeneket jobb úgy átmosni, hogy sűrű szitán, közepes vízsugárral, minél kevesebb mozgatással, töréssel. Kis adagokban.

2012. ápr. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Értem, akkor talán mossam át még egyszer vagy le fog ülepedni( a szűrő folyamatos használata mellett) ?
2012. ápr. 28. 07:55
 9/17 anonim ***** válasza:

Hát, a szűrőnek szerintem nincs nagy jelentősége, mert ha bekerülnek a halak, akkor úgyis turkálni fognak, és ha az áramlástól most nem tud leülepedni, akkor akkor sem fog.

Nem tudom, mennyire zavaros, még azt sem tudom biztosan, mitől az.

De úgyis kell 2-3 hét a halakig, addig akár ki is próbálhatod, hogy kikapcsolod a szűrőt (kiteszed egy vödörbe, és ott járatod. Ha 2-3 nap alatt leülepszi9k, visszateszed a szűrőt, és megnézed, mit csinál akkor.

Vagy felzavarod kicsit az aljzatot, ha megint nagyon zavaros lesz, és nem ülepszik le pár másodperc alatt, akkor érdemes szétszedni az egészet, és mosni még egy kicsit. Óvatosan.

Csak előbb legyen biztos, hogy attól zavaros.

2012. ápr. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
Az aljzat ki lett szépen mosva? Párszor ki kell áztatni mosni a szennyeződést belőle mert attól is lehet opálos. Jó szűrő rendbe teszi hamar. Amíg nincs benn hal addig semmi gond, pár nap alatt szép tiszta lesz. Később ez már nem fog elő fordulni. Ha nagyon zavar egy kis desztillált vagy lágy vízzel töltsd fel az nem kíván előkészítést. MAjd okosan kell válogatni a halakat mert nem túl nagy ez az 54 liter. Tudom, hogy most nagyon divatos de aki régóta halazik az tudja, hogy 100 liter alatt nem nagyon érdemes foglalkozni vele ott már lehet halat is bele tenni azért meg kevesebb a gond. Én egy 720 literessel dolgozom és szigorúan 2 hetente ugyanúgy cserélem a víz 40%-át mint a 250 literesemben. Fele annyi gond mint a kicsik voltak régen. Kis akvárium nagy gond nagy akvárium kis gond. Persze azért költségesebb a nagy ez tény! Sok sikert az aksidhoz nem akarom elvenni a kedved!
2012. ápr. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!