Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy fogja így bírni a botia...

Hogy fogja így bírni a botia a neonok mellett?

Figyelt kérdés

Ma vettem egy botiát, mert elszaporodtak a csigák az akváriumomban viszont az akváriumban lévő neonhalak agresszívek vele és csipkedik. Az akváriumban nagyon sok növény van szóval eltud bújni a hosszú levelek között, de örökre nem maradhat ott. A neonok megtudnák ölni a botiát? A botia most még csak akkora, mint egy kifejlett törpe páncélos harcsa, kb 3 cm. 7 neonhal van, 4 kicsi és 3 nagyobb, 54 literes akvárium. Így később hogyan tudnék algázókat venni az akváriumba? Azokat is bántanák a neonok? Törpe szívóharcsákat terveztem későbbre.


Mielőtt valaki írná, tudom, hogy 54 liter nagyon kicsi egy botiának, de a csigák miatt kénytelen voltam megvenni. Ha kiírtja az egész állományt szerintem túladok rajta.


2012. máj. 3. 22:40
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg adjak túl a neonokon és válasszak kisebb, békésebb halakat? Azt csak végső esetben szeretném.
2012. máj. 3. 22:43
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát ilyet még nem hallottam, hogy a neonok bántják a botiát.

A botia a nagyobb, ő az erősebb.

2012. máj. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Amióta egyedül a neonok vannak az akváriumban és csapatban vannak nagyon bátrak lettek.
2012. máj. 3. 23:06
 4/8 anonim ***** válasza:
Még ha a botia még ivadék bébi, mondjuk úgy, akkor is azért van a száján ilyen szúró tüske, amivel vissza tud szúrni ha bántani akarják.
2012. máj. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Persze, nem voltak itt olyan nagy harcok, csak ma hoztam a halat és pár órára rá láttam, hogy csipkedték a neonok, és azóta a levelek között bujkál.
2012. máj. 3. 23:24
 6/8 anonim ***** válasza:

Majd megszokják a jelenlétét, és lecsillapodnak.

Egyébként a botiák ugyanúgy rajhalak, szóval neonok nélkül se lenne valami jó egyedül tartani, mert ahogy te is látod, a rajhalaknak a csapatban van az erejük. Egyedül stresszes lesz.

Ja, és teljesen esélytele, hogy egy teljes csigaállományt ki tudjon irtani. Eszeget belőlük, de mindig lesz utánpótlás. Ha pedig kinövi az akváriumot, és túladsz rajta, kb ugyanott leszel, ahol most.

A törpe szívóharcsa szintén rajhal, majd ugyanúgy több kell belőlük, nem ilyen 1-2 db.

2012. máj. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze, szívóharcsákból is 4-5 darabot terveztem. Akkor remélem megszokják majd a jelenlétét. Akkor mi legyen majd a botiával? Fontos neki, hogy legyen több fajtársa?
2012. máj. 4. 22:23
 8/8 anonim ***** válasza:
Ideiglenesen vehetnél mellé még egyet, mert akkor az a kettő együtt úszkálna és bátrabbak lennének. De ha megnőnek el kell adni őket.
2012. máj. 5. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!