Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogyan oldjam be a CO2-t az...

Hogyan oldjam be a CO2-t az akváriumba?

Figyelt kérdés

25 liter(nano.)

Olvastam egyszerűnick leírását az élesztős Co2-ről,adott is hozzá cuccokat :).

Viszont nem nagyon értem ezt a harang diffúzoros cuccot.Ez megfelelően beoldja a szén-dioxidot?Mert nekem úgy jött le,hogy csak "van" benne a CO2.Mert ez megoldaná az állandó mennyiség beoldását,de nem sok ez 25 literbe?



2012. máj. 4. 22:00
 1/5 anonim ***** válasza:

az élesztős dolog nem termel kobaltot. (remélem nem valamelyik izotópját kaptad meg... A 60^Co a legveszélyesebb.)


Ha COˇ2 gázra gondoltál, akkor nem jó megoldás.

az a baj, hogy ingadozó a mennyiség. a nagynyomású rendszer jobb...

2012. máj. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A jutubon is van egy csomó videó beoldókról, lehet szedni ötleteket.

Olyat is láttam már, hogy a belső szűrő légcsöve helyére volt téve a co2 cső, és úgy porlasztotta be. De általában csak úgy csövön a vízbe kerül, és utána oldódik be valamilyen szerkezettel. Sokféle van.

http://www.youtube.com/results?search_query=co2+diffuser&oq=..

2012. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
0%
25 literes akváriumba ne tarts halakat!
2012. máj. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha azt is akarsz.
2012. máj. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az élesztős eléggé össze-vissza adagol, ezért azt én 50 liter alatti akváriumhoz nem ajánlom, mert ha sok megy bele, megfulladnak tőle a halak.


Mini akváriumhoz biztonságosabb, ha veszel egy kis CO2 sprayt és néha megnyomod. Itt ugyan nem folyamatos az adagolás, de legalább tőled függ, hogy mennyit nyomsz bele. [link]


Még ha garnélák vannak benne, ők is meg tudnak fulladni a CO2 túladagolástól 10 perc alatt.

2012. máj. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!