Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jól látom, hogy hím bettát...

Jól látom, hogy hím bettát tartanak együtt neonhalakkal?

Figyelt kérdés

[link]


Őket lehet együtt tartani? Nem úgy van hogy a hím neki megy a halaknak? vagy csak a betta hímeknek?


2012. máj. 5. 13:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
A bettát inkább azért nehéz társítani, mert őt csipkedi meg a többi hal. Pl a neonokkal is lehet ilyen veszély, főleg kis helyen. A betta csak a egy másik hímre támad, vagy arra, amit annak hisz. Pl a tükörképére, vagy vagy hím guppikra...
2012. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
jobban lehet, mint guppival
2012. máj. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

értem, és ha én szeretnék egy 70-75 literes akváriumba 1 hím bettát meg 2-3 nőstényt akkor (természetesen akkor nem lenne neon) mennyi növény kell hozzá?

Ha új növényt telepítek akkor kell várjak a halak telepítésével (az egyensúly felborulására gondolok?)

Nekem a növények gyökerénél van 1-1 golyó JBL agyaggolyó ami kifejezetten növényekhez van. Ezt most minden növény gyökeréhez le kéne tegyem vagy elég a 2 darb az egészbe és oldódik úgyis elég tápanyag?

2012. máj. 5. 13:27
 4/23 Platypus ***** válasza:
100%
Inkább az a gond, hogy a Betta magasabb hőmérsékletet szeret, mint a sima neon. A vörös neon jobban illik mellé, de egy ilyen párosításnak már nagyobb a helyigénye, úgy 80 liter. A linkelt akváriumban is vörös neon van, de az az akvárium egyedül állatkínzásra jó, mivel 20 literes és 1 db. vörös neon úszkál benne. A neonhalak rajhalak, legalább 8-at kell tartani belőlük, ennyinek meg kell a hely. Ha jól értelmezem a képeket, akkor az akvárium 2 éves, és már legalább 3 széria halat kidögleszetett benne a tulajdonos. A legkorábbi képeken hím guppik vannak plattikkkal, aztán egy kék betta, utána dalmata molly, gömb molly és aymonieri. Utóbbi halnak 300 literes akvárium kell. Szóval nem követendő példa.
2012. máj. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
uhh... Az igen... Én azt hittem hogy több akváriumról rakott fel képeket... Én, kis naiv :) Nekem max 70-75 liter lehet az akvárium de még egyszer sem mértem ki... Akkor ezt inkább ilyen felállásban hanyagolom..
2012. máj. 5. 13:49
 6/23 anonim ***** válasza:

Ebbe én beraktam egy egész doboz JBL tápgolyót. Ez is 70 literes: [link]

Ha mondjuk csak 3 tő növény lenne benne, akkor mind a háromnak a gyökeréhez tettem volna 1 golyót szerintem.


A betta eredeti élőhelyén nagyon sűrűn van a növényzet, úgyhogy lehet beletenni bátran, de az se baj ha marad benne szabadabb rész is. Pl:

http://www.youtube.com/watch?v=1WMgIKXCGK4&feature=player_em..

2012. máj. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Szép mind a kettő! Már csak azt nem tudom, hogy pest és 60km környékén van-e betta (épkézláb egészséges) Ti tudtok esetleg valakit?

már 3-4 napja ezért bújom a netet órákig de semmi vagy csak 2009-2012.03. havi hirdetéseket találok és inkább vásárlásról...

2012. máj. 5. 14:59
 8/23 anonim ***** válasza:

Pesten van minden boltban betta, de valahogy én eddig csak nyomikat láttam. Mindenhol kis poharakban kínkódnak így nem is nagyon lehet megmondani melyik az egészséges.


A nyugati pu-nál vannak ezek a boltok:

- Westendben (váci út 1-3)a Kutsera díszállat

- Podmaniczky (21 asszem) Vadon díszállat

- Eötvös u 28. Altantisz díszállat

- Visegrádi utca Rája díszhal.


Én boltok közül az Aqua depót kedvelem legjobban, az kisit arrébb van, a XIV. ker Gizella út 28-ban, de azt nem tudom, hogy ott milyenek a betták. Nem akartam venni, ezért nem nagyon nézegetem a bettákat.

[link]

2012. máj. 5. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

köszönöm!


A westendben ma voltam, elég gagyi csak hímeket tartanak nőstényt abszolút nem... aquadepot meg felkeresem!

2012. máj. 5. 22:03
 10/23 anonim válasza:
Nézd meg az árkádban ( 390 ft) vagy az Arénában (305 ft)! ott mindig vannak nőstények is. Az aquadepoban sincsenek nőstények, hímek vannak de nagyon ramatyul néznek ki... ott nehogy vegyél. Esetleg van még egy hely ahol nagyon szép különleges nőstényeket árulnak (halfmoon, szívfarkú, plakát stb. 500 ft db-ja a nőstényeknek itt) Ez a nyugati pu környékén a weiner Leu úton van, amazonas.hu.
2012. máj. 6. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!