Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 75X40cm-es alapterületű...

75X40cm-es alapterületű akváriumba hány liter aljzatot kell vennem?

Figyelt kérdés
Úgy szeretném megcsinálni, hogy elől 2-3 cm lenne hátrafelé emelkedne és leghátul 6-7cm lenne. Sötét színű talajt szeretnék. Van valami ötletetek, hogy milyen talaj lenne jó és mennyi?Természetesen növények is lennének benne.

2012. máj. 9. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:

5 centivel számolva 15 liter jön ki, attól vehetsz kicsit kevesebbet, mondjuk 12 litert.

A bazaltzúzalék jó aljzat alacsonyabb fény és tápanyagigényű növényekhez. Ha komolyabban szeretnéd csinálni, akkor ilyesmiben kellene gondolkozni:

[link]

Ennek persze húzós az ára.

2012. máj. 9. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Amit írtál, az között és ez között vaciláltam [link] Viszont az még a kérdésem, hogy láttam olyat már, hogy csak alul mondjuk 3cm-ben van táptalaj és rajta valami sima gyöngykavics vagy bazaltzúzalék. Így is megoldható lenne? Bár olcsóbban nem jönnék ki az tuti :)
2012. máj. 9. 12:30
 3/6 Platypus ***** válasza:
Ezek az agyag talajok mint a pro soil elsősorban nem táptalajok, hanem általános célra vannak. Azért jobbak a kavicsnál, mert porózus a felületük és áteresztik a vizet, így kedvező élőhelyet teremtenek a hasznos baciknak és a gyökereknek. Tehát kaviccsal elkeverni totál értelmetlen, mert a lényegi tulajdonságait rontod csak le ezzel a talajnak. Az igazi táptalajokat alig pár mm vastagságban kell teríteni az általános talaj alá. A táptalaj+kavics kombináció nem nyerő, a táptalaj+homok vagy a nagyon apró szemű bazalt még úgy-ahogy működik.
2012. máj. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem az egészben ez van: [link]


Eleinte, csak keveset vettem és egy csomó nagy követ beleraktam, aláraktam, mellé raktam, hogy a kő kiszorítsa a helyeket és azért még elég magason legyen a talaj, hogy tudjak bele ültetni. Persze akkor mindenhova nem tudtam ásni növényt a kövek miatt, csak egyes helyekre, de legalább kevesebb talaj kellett bele. Később meg mikor megint volt pénzem, vettem még egy zsákkal és pár követ kiszedtem, beöntöttem oda.


Szerintem ha kevered, mivel ez könnyű golyókból áll, a gyöngy kavics pedig jóval nehezebb meg a bazalt is, így kavics fog leszállni alulra és a talaj mered felül.

Meg hát keveredni fog, és a kevert talaj nem túl szép.

2012. máj. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*mered = marad
2012. máj. 9. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, nagyon sokat segítettetek :) Tetszik az az ötlet is, hogy nagyobb kövek közé tegyem így kevesebb kell belőle :) Szerintem kis spórolási célzattal ezt fogom alkalmazni. Persze ez még csak a tervezgetés fázis. Már agyalok rajta egy ideje :D
2012. máj. 9. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!