Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Hogy tartsam az ebihalakat?...

Hogy tartsam az ebihalakat? (varangy)

Figyelt kérdés
lécci ne szúrjatok le ezért h milyen hülye kérdés vidd vissza a természetbe stb.. lepetéztek nálunk a varangyok és lelett szivattyúzva a víz én csak megmentetem párat. kint vannak a kertben egy kis medencében a kérdés csak az h mit esznek meg? kell-e valami nekik a vízbe?...stb..

#etetés #varangy #helyes tartás #ebihal #természetes életközösség
2012. máj. 9. 16:13
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
ja és bocsi rossz a témakör:(
2012. máj. 9. 16:15
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
na hát ezért már ugy is mindegy , az ebihalak apro egysejtueket,algákat , és elhullt szerves anyagokat esznek . inkább szállitsd át egy másik tóra (ahol nincsenek halak)
2012. máj. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
55%

Vidd vissza a természetbe....

Fogságban nem fognak táplálkozni, nem tudod biztosítani nekik a megfelelő körülményeket.

Amúgy élő eleség kellene nekik, szúnyoglárva, tubifex, férgek, apró halak. Ezeket sem fogod tudni beszerezni.

2012. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
jó köszönöm majd megpróbálom őket minél hamarabb elvinni a természetbe őket, csak addig amíg nem találok nekik helyet, addig maradnak nálam, és megpróbálom minél természetesebben kialakítani nekik a környezetüket és mégeyszer köszönöm a válaszokat:)
2012. máj. 9. 18:09
 5/14 Platypus ***** válasza:
100%

Védett állatokat megmenteni a szivattyú általi haláltól szerintem nem rossz dolog.


A fiatal ebihalak bevonatokkal táplálkoznak, minden további nélkül el szokták fogadni a lemezes halkaját. Ilyenkor még olyan "csókos" szájuk van, azzal reszelgetik a felületeket. A gond akkor kezdődik, amikor elkezd megjelenni a mellső lábuk, mert onnantól már csak mozgó élő kaját fogadnak el. Ilyenkor már a szájuk is megváltozik, szélesebb lesz, olyasmi mint a kifejlett békáknak. Ilyenkor a helyüket is át kell alakítani akvaterráriummá. Ez a része a nevelésüknek nagyon macerás és sok benne a hibalehetőség. Ha nincs egy régóta zavartalanul üzemelő, stabil kerti tavatok(és gondolom nincs, mert leszivattyúztátok), akkor a legjobb ha keresel egy megfelelő természetes élőhelyet a közelben.

2012. máj. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
12%
Egyik évben vízben állt az egész kertünk. Tele lett ebihallal. ( így ismerkedtem meg a béka petéivel is.) Szóval borzasztó sok volt belőle, és mikor már jöttek a jó idők, elkezdtük leszivattyúzni. Mikor már voltak száraz szigetek, a kacsákat, és a tyúkokat kiengedtük. Nagyjából egy hét kellett nekik hogy mind megegyék. Egyébként a kérdéshez.: aranyos a pici béka.
2012. máj. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%
Úristen..Milyen szánalmas paraszt vagy..ÁLLATKÍNZÓÓ!!! az ilyeneken úgy felhúzom magam!!Ha tudnám a neved olyan biztos hogy feljelentenélek!!!!
2012. máj. 10. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
78%
Én is mentettem ebihalakat egy kis pocsolyából nemrégiben. Az enyémek akváriumban vannak(nincs tavacskánk). Van egy könyvem az a címe, hogy A természet ösvényein. Itt van pár tipp az ebihalak gondozását illetően: "Az akváriumot világos helyre tedd, de tűző nap ne érje! Amint a víz elkezd büdösödni, cseréld le! Ha az ebihalakból kifejlődtek a békák, vidd vissza őket a vízpartra, ahol a petéket gyűjtötted! A kikelő ebihalak az akváriumi növényzettel fognak táplálkozni. Egy héttel később azonban már nyers húst is kell nekik adni. A húsdarabokat spárgára kötve lógasd bele a vízbe, és minden második napon adj friss húst az állatoknak!" Ez persze csak idézet, de szerintem a lényeg benne van. Tehát kell vízinövény, és nem kell szúnyoglárvát sem fognod, akár a csirkehúst is vígan megeszik. Nekem bevált, remélem segítettem! ;)
2012. máj. 10. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Előző vagyok:

Csak még annyi, hogy nem árt, ha egy kis homokot, vagy iszapot teszel a vizük aljára. Úgy természetesebb lesz a környezet.

2012. máj. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Kedves 07:09.....

ja, milyen állatkínzó vagyok, annyira sajnálom hogy nem hagytam megdögleni őket;) legközelebb azt teszem ha az megelel-.- egyébként azt se tudod hogy mekkora helyük van...

a többieknek nagyon szépen köszönöööm sok segítséget aadtatok!:)

2012. máj. 10. 16:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!