Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Írnátok egy olyan árlistát,...

Írnátok egy olyan árlistát, amiben az elengedhetetlen felszerelések vannak benne?

Figyelt kérdés

Akváriumnak 80 litereset gondoltam. Mi kell még és az mennyibe fog kerülni?

Teljesen kezdő vagyok és még nem "választottam" halfajtát! Még egy kérdés, ha már itt tartunk: milyen halakat válasszak, mik valók kezdőknek?


2012. máj. 14. 19:35
 1/8 anonim válasza:

Hát én se vagyok valami szakértő mivel a halainkat nem én gondozom, de leírom hogy kb hogy csináljuk. Az akvárium aljára rakj köveket meg díszítő elemeket. Nekünk van 1fatörzs meg néhány kagyló. Levegőztető, hőmérő, vízmelegítő, lámpa(gondolom azt az akváriumhoz adják) meg kaja nekik. Mi elsőnek tapadókorongos halat meg vitorlás halat vettünk meg neont is.. Vegyesen. De ha kérsz tanácsot a boltba akkor biztos hogy adnak. Mi reggel szoktunk adni nekik. Van amikor elfelejtjük és 2 napig nem kapnak, de kibírják. Reggel fél 7től este 9ig megy a levegőztető meg a lámpa. A vízmelegítő csak akkor ha hideg a víz (nálunk általába 24-25 fokos a víz, azzal jól elvannak). Amúgy nekünk be van állítva hogy kikapcsoljon-bekapcsoljon ilyet lehet venni egy gazdaboltban vagy áruházakban is. Ha kirándulni megyünk akkor a mamám eteti őket de ugyanúgy bevan állítva hogy ki-bekapcsoljon.


Lehet hogy ezeket tudtad és feleslegesen írtam le de remélem azért tudtam valamit segíteni.(Igaz árlistát nem írtam : / )

2012. máj. 14. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 YourDestiny ***** válasza:

Szűrő (ez a legfontosabb, mindennak az alapja, ez az, amin nem szabad spórolni és nem szabad gagyit venni)

Automata fűtő

Aljzat, kövek

Élő növény

Világítás

Hőmérő


Ha ezt a két e-book-ot elolvasod, valószínűleg nem lesz több kérdésed. Addig viszont ne kezdj bele, mert megbánod, vagy pedig csúnyán átvernek a boltban!


[link]


[link]

2012. máj. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]


Kb ez a technika, lehet másabb is, de kb ilyen kaliberben kell tervezni. + dekor, növények, halak.


(a halas kérdésedben írtan variációkat, szerintem azokkal nem hibázhatsz nagyot)

2012. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Először is akvarista.hu-n regisztrálj és olvasd el az ingyenes e-bookokat, akkor lesz egy kis rálátásod, hogy mi is kell.


Az árak:

72 literes akvárium műanyag tetővel és világítással 15000.-

Eheim PickUp 2010 szűrő 7000.-

Fűtő 50 W 3000.-

Aljzat 2-3000.-

Növénytáp, halháló, vödrök, csövek, eleség 5000.-

Vasfa dekoráció 2000.-

Halak, növények 5000.-


Használtan persze olcsóbb minden.

2012. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az egyik Ebookot már elolvastam! :)
2012. máj. 14. 20:51
 6/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor akvárium, szűrő, világítás és a dekoráció!

Szerintem a fűtő elhanyagolható, ez eddig olvasottak alapján. Meg kezdésnek "egyszerűbb" halakat szeretnék!

Köszi a válaszokat!:)

2012. máj. 14. 20:54
 7/8 YourDestiny ***** válasza:

Hogy kell-e majd fűtő, az a választott halaktól függ. Télen szépen le tud csúszni a hőmérséklet. Ha az adott halfajnak több, mint 24 fok az ideális, ajánlott a fűtő.


[link]

2012. máj. 14. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kell a fűtő, trópusi akváriumod lesz, ez alapfelszereltség.

Akármikor jól jöhet egy kis fűtés. Ez tényleg egy olyan minimális komfort fokozat, hogy ennyit megérdemelnek a halak.

2012. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!