Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van egy 120 literes akváriumom...

Van egy 120 literes akváriumom és most van benne 1 hónapja a víz amikor takarítom akkor a 22 halamnak elég lesz egy 20 literes akvárium?

Figyelt kérdés
2012. máj. 16. 19:57
 1/6 kzs ***** válasza:
100%

Nem. Azért 22 halnak kicsit furcsa egy 20 literes akváárium, nem gondolod?


De miért is kéne kivenned őket a takarításhoz?

Kevés kivételtől eltekintve, teljes vízcserét nem csinálunk, és lehetőleg a legkisebb bolygatással kell takarítani az akváriumot.

2012. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
120 literbe olyan bazi nagy halak nem igen vannak... Hát addig amíg kitakarítod addig elég(max 1óra...) De remélem nem tervezed az egész vizet lecserélni, elég csak hetente 20%-ot nem havonta az egészet, azt nem nem szabad hanem TILOS! A 20litert meg az eddigi "használt" vizzel töltsd fel.:)
2012. máj. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mpecsa válasza:

Elvileg elég, ha nem túl nagy halak.

Azt a másfél-két órát kibírják, de egy levegőztető azért nem árt.

De azt nem értem, hogy egy hónap után miért kell még takarítani ? Ez a halmennyiség kb megfelel az öt literre egy hal szabálynak, bár én inkább 8-10 literre számolok.

Ha csak nincs valami durva szennyeződés, vagy nitrit, nitrát, ammónia dúsulás akkor ne "takarítsd", mert csak a baktériumflórát teszed tönkre, és lőttek a biológiai egyensúlynak.

Az enyém 200 literes, hat afrikai sügér és két algaevő van benne. Két éve a víz kémiailag tökéletes. Az aljzatról havonta összeszedem a növényi törmeléket, kb félévente 30-40 liter vízcsere és soha nem büdös, vagy zavaros a víz.

Alapszabály: megfelelő halmennyiséggel a nagyobb medencét ritkábban takarítsd !

2012. máj. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

De mért nem csinálod, hogy benne hagyod a halakat, ha algás az üveg azt letörlöd egy szivaccsal, vagy pengével is lehet vakargatni az üveget. Az alját meg egy csővel porszívózgatod.


Nem tudom elképzelni 1 hónap alatt hogy lesz annyira koszos, hogy ne legyen elég csak így tisztítani. Én sokszor még az aljzatcserét is meg tudom oldani a halak kihalászása nélkül. Le lehet szívni a talajt is egy csővel nagytakarításnál.

2012. máj. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De ha kitakaritom nem fognak meghalni a halak?
2012. máj. 17. 07:03
 6/6 Frontosa ***** válasza:

Miért halnának meg? Normális akváriumot nem kell teljesen ,,kitakarítani" max néhány évente vagy ha pl. át kell helyezni az akváriumot. Főleg nem mindenféle vegyszerrel.

2 hetente csinálj részleges vízcserét, kb. 30 litert, de ez alap, ezt biztos tudod. Az algát, elhalt növényi részeket távolítsd el és ennyi. Ez kéthetente fél órás művelet.

Egyébként milyen halaid vannak? Milyen a szűrőd?

Üdv,

2012. máj. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!