Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Van 2 vitorláshalam, nem...

Van 2 vitorláshalam, nem tudom milyen neműek. Hím nélkül is raknak ikrát, és nem termékenyül meg, vagy lehetséges, hogy ez 1 pár?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 22:30
 1/8 Salx Narval ***** válasza:
28%
Ha ikrát rakott a halacskád, akkor a másik hím.Az az van egy tenyészpárod.Gratulálok.A felnevelésük nem túl nehéz, de igényel némi tapasztalatot és berendezést.Ha van kedved a haltenyésztéshez, segíthetek.Salx Narval.
2009. jún. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Egyébként honnan lehet tudni,hogy melyik ikrát termékenyültek meg,és melyek nem?
2009. jún. 27. 12:28
 3/8 Salx Narval ***** válasza:
A megtermékenyített ikra opálosan áttetsző, a többi tejfehérré válik rövid időn belül.El kell őket távolítani mert gombák támadják meg őket és a többi is elpusztul.Metilénkékkel és MorOxy val lehet véddeni az ikrát és az ivadékot.Társas akváriumban szinte lehetetlen feladat felnevelni őket.
2009. jún. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Salx Narval,kihagytad a xantaxridint(ikrapenészedés ellen):)Üdv Lucky!(A csigás kérdéssel,amugy Nem is irkálsz már nekem?:(:D
2009. jún. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Vitorlásoknál jellemző, hogy ha csak két lány van, akkor is larakják az ikrákat. Igaz, nálam 2 kis vitorlásból mindig egy pár lett. (A halaknál nem a fogantatáskor dől el a nem.)

Íváskor lehet megfigyelni a viselkedésük a gonopódium alapján a nemüket. De idővel a hím homloka is felismerhető és ő lesz a nagyobb is.

Első 3 íváskor nem venném el a ikrákat, mert kis esély van rá, de hátha nevelnek. Elvenni másnap szoktam, addig jobb, ha ők válogatják ki a meg nem termékült ikrákat.

Fele saját-fele lágy vízben szoktam keltetni és sórákkal indítom az elúszás után.

2009. jún. 28. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Salx Narval ***** válasza:
Re 10-6 Neked igazad van.Csak akkor a másik lány is leikrázott volna és pár órán belül az összes ikra megfehéredett volna, mivel terméketlenek.Mit szoktál használni ikravédelemre? Nincs valami jó trükköd? Én 30% körül tudom felnevelni őket.A sórák nálam is bevált.SN
2009. jún. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Xantakridin és lágy víz. Elúszás után naponta egy kis vízcsere. 4 literben szoktam keltetni. 50 literben nem kell napota cserélni.

Pár éve leálltam a vitorlással, mert nem tudtam olyan mennyiséget eladni, amennyit felneveltem.

De hamarosan újra ráállok.

2009. jún. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
Kösz. Savanyítani nem szoktad egy kicsit.Én pár csepp metilénkéket teszek először, majd a napi vízcseréknél 4-5 csepp MorOxyt.50Literes medencét használok és abban egy 5 literes öblös befőttes üveg az ikráknak és a porlasztónak.A szűrő és fűtés az akváriumban van.Forralt csapvizet használok.Árnyékolni is szoktam.Xantakridint az első hét után adom és azt is fokozatosan kimosom a vízből a vízcserékkel .Innentől már csak 5 kanál jódmentes só a védelem.Már mindegyik szert megpróbáltam kihagyni és a savanyítást is, akkor sem lesz 30%- nál több.SN
2009. jún. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!