Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen igénytelen díszhalak...

Milyen igénytelen díszhalak vannak?

Figyelt kérdés

Egészen pontosan olyanra gondolok, ami megél mindenféle szűrő meg hasonló dolgok nélkül. Az aranyhal például? Esetleg vannak még ilyen fajok, amik kis helyen is megmaradnak?

Csak érdeklődöm...Nem akarok halakat kínozni, meg semmi ilyesmi!

Köszönöm a válaszokat! :)



#aranyhal #díszhal #könnyű tartás
2012. máj. 20. 15:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
16%
Nekunk a guppi valt be. Nekik pl nem baj ha neha elfelejted megetetni. Most plattikat vettunk, az allatkereskedesben modtak, hogy ok se olyan kenyesek.
2012. máj. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
9%
Ez a sziámi harcoshal, vagy más néven betta. szűrű, levegőztető nem kell neki, mert labirint kopoltyús, a légköri levegőt szívja. Egy kisebb akváriumban növénnyel, díszekkel elél. viszonylag olcsó a tartása.
2012. máj. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

És őket mekkora akváriumban érdemes tartani? Mik a tapasztalataitok?

2012. máj. 20. 16:09
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

Azért azt nem mondanám, hogy a sziámi harcoshal olyan igénytelen. Nekem teljesen külön kell neki venni dolgokat, mert szörnyen válogatós és sok növény közt érzi jól magát. Attól, hogy a saját élőhelyén koszos pocsolyákban meg rizsföldön megél, az nem jelenti azt, hogy egy befőttes üvegben kell őtt tartani...

A levegőt sem kizárólag a légkörből nyeri, ugyanúgy "lélgezik" a vízben is. Nem csak a kopoltyúja meg levegővétel miatt fontos a tiszta víz...


A kérdésnél már csak a válaszok a rosszabbak... :)


Se bettát, se guppit, de plattit se ajánlanék, aranyhalat főleg nem megfelelő technika és akváriumméret nélkül. Szűrő nélkül csak egy üvegkalitka meg valami szutykos víz az egész. Ha bele akarsz vágni a haltartásba, akkor előbb készülj össze a megfelelő technikával, olvass inkább el mindent, mert a kérdésedből látszik, hogy nem tetted még meg :) Tudom, unalmas leírni is meg olvasni is, hogy szűrő muszáj meg milyen buta dolog anélkül tartani, de sajnos a köztudatban nem ez él, így muszáj ezt megerősíteni.

Olvass az akvarisztikáról, aztán később tegyél fel konkrét kérdést (ha még egyáltalán szükséges), hogy ekkora akváriumod van, ilyen szűrővel, mennyi halat tehetsz bele. Kb. De szerintem ha már eljutsz a berendezésig, onnantól már a saját fantáziád döntsön, ne más :)

2012. máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Az tény, hogy nem tudok semmi a haltartásról, DE ellentétben a többi hülyével én nem is szándékozom belevágni így... Lehet, hogy egyszer majd a jövőben megpróbálom, de jelenleg nincs hozzá türelmem. De a kérdésben írtam is, hogy csak érdeklődöm.

Egyébként meg mire van a GYK, ha nem a kérdezésre? ;)

Köszönöm a választ! :)

2012. máj. 20. 16:29
 6/12 anonim ***** válasza:
57%

Jó Ég. Nem akartalak megbántani, nem neked szólt...


Igen, a kérdésed az volt, hogy érdeklődösz. De nehogy már elhidd az első kettő butaságát! Bocsánat, hogy jót akartam... :D:D Olvasgass csak, jót fog tenni. De amúgy magadtól is rájöhettél volna, ha ezt megteszed...

2012. máj. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem vettem sértésnek, amit írtál, csak ez a mondat nem tetszett, hogy "A kérdésnél már csak a válaszok a rosszabbak... :) "

Olvastam itt GYK-n olyan kérdéseket ebben a témában, amiktől még nekem is égnek állt a hajam (annak ellenére, hogy szinte semmit nem tudok a haltartásról).


Kérdeztem, kaptam választ, majd reagáltam rá. Szerintem ez még nem jelenti azt, hogy el is hittem.


De megfogadom a tanácsodat és utána fogok járni a dolgoknak.

Viszont ha esetleg tudsz valamit hozzáfűzni a kérdésemhez, annak örülnék. Neked mik a tapasztalaid? :)

2012. máj. 20. 16:48
 8/12 anonim ***** válasza:
75%

Elöljáróban 2 igen fontos tényt kell hogy közöljek veled, ami már annyira közhelyes, hogy biztos máshol is fogsz találkozni velük, ha kicsit elmélyedsz a témában.


1: Igénytelen hal nincs, csak igénytelen akvarista!

2 Szűrő nélkül nem létezik akvárium! (és a legelső, legfontosabb dolog, amin spórolni sem szabad)


Az aranyhal pl pont rossz választás ha nincs nagy helyed, tekintve, hogy 200 liter környékén érdemes belevágni az aranyhalazásba.

Egyébként rengeteg viszonylag könnyen tartható fajta van, egyszerűen a természetes környezetét kell biztosítani mindegyiknek. Először szerintem a méreten kéne elgondolkozni, hogy mekkora az a kicsi, és úgy kitalálni valamit.

Első akváriumnak kb 70-100 liter körüli lenne jó választás, de a minimum 30 liter. Csak nem egyszerű ilyen kis víztömeget stabilan tartani, azért jobb a nagyobb.

2012. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
60%

... és a sziámi harcost sem lehet szűrő, és O2 beoldás megoldása nélkül (nem föltétlenül levegőztető) tartani!

Az, hogy labirint kopoltyús nem azt jelenti, hogy sétáltatni is el lehet vinni, mert a légkörből is tud levegőt venni. Hanem azt, hogy ha szükség van rá, akkor kis mennyiségben pótolni tudja az O2-t, ha a vízben kevés van beoldva.

Sőt, ezt egyébként is megteszi, mert szokása, ezért kell lefedni az alváriumot, hogy a vízszint fölött lévő levegő ugyanolyan hőmérsékletű legyen, (26-27) mint a víz.

Tehát kell fűtés, világítás az élő növényeknek, stb stb,

és ezzel vissza is tértünk oda, hogy igénytelen hal nincs, csak igénytelen "haltartó".

2012. máj. 20. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Értem! Tehát akkor a szűrő fontos. Köszönöm a felvilágosítást!

És tényleg nincs olyan díszhal, ami túlélné hosszabb ideig nélküle, ha például rendszeresen lenne takarítva az akvárium? Vagy ez a két dolog nincs összefüggésben egymással?


És egyébként itt olvastam valahol GYK-n, hogy az aranyhalnak nincs több fajtája. Ez tényleg így van? Mármint úgy értem, hogy én leginkább csak kicsi aranyhalakkal találkoztam eddig és mindig azt hittem, hogy az valami "különleges, kitenyésztett" fajta.

Hogyan van ez? Ha az aranyhal kicsi marad, akkor beteg, vagy valami baja van?

2012. máj. 20. 17:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!