Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Növényes akvárium igénytelen...

Növényes akvárium igénytelen növényekkel?

Figyelt kérdés

Anubias, vallisneria, cryptocoryne, jávai moha. ezekkel a fajokkal is létre lehet hozni növényes akváriumot? ugyanolyan szépre meg lehet csinálni? /persze kevéske fénnyel, minimális táptalajjal, jó szűréssel/ esetleg ha nem szívom le a mulmot, azt trágyaként hasznosítják?

Valami fotó, leírás ilyen gyakori fajokkal teli akváriumról?

Köszi


2011. okt. 9. 18:02
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
helyesbítenék, ugyanolyan szépet természetesen nem lehet :D megközelítőleg?
2011. okt. 9. 18:19
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezeknek egyáltalán nem kell táptalaj, és egy kis szépérzékkel igen látványosra meg lehet csinálni velük egy akváriumot. Leírást inkább a növényekről külön-külön találsz. A mulm egy része hasznosul trágyaként, de az elég kontrollálatlan, és közel sem tartalmaznak annyi tápanyagot mint a tápok, és egyáltalán nem a megfelelő arányban.

Folyékony növénytáppal, gyökértápokkal, folyékony szerves szénnel, és jó fénnyel ezek a növények teljesen egészségesen tarthatók.

2011. okt. 9. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]

Itt, ha legörgetsz, van leírás még alacsony fényigényű növényekről. Legalul van a táp, és a szén, amit javasoltam.

2011. okt. 9. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
köszi :) már sok terv van, csak ki kell választani a véglegeset és találni a halaknak egy átmeneti helyet... egy vödörben meddig bírják? ha berakok nekik egy picike szűrőt és nem teszek egy vödörbe sok halat?
2011. okt. 9. 19:21
 5/11 anonim ***** válasza:

egy-két kép saját aksikról, ahol aztán tényleg kevés fény van: energiatakrékos izzó 9W/30l

[link]

[link]


energiatak. reflektor 9W/23l:

[link]

Főleg cryptocoryne van, de most már Anubias nana is van

Én csak folyékony növénytápot használok, kb az ajánlás felét/harmadát vízcserékkor. CO2 nincs, és így is kb kéthavonta gyomlálni kell. Ja és nem is mulmozok nagyon.

Nálam a valisneria nem bírta az ilyen kevés fényt. 2-3 féle cryptóból már egész szép dolgokat ki lehet hozni.

2011. okt. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

húúú, nagyon tetszik :) az enyémben mondjuk ennél több fény van ,pontosan nemtom, csak így ránézésre :) veszek majd bele gömbmohát, igen-igen megtetszett :)

arra tudtok valamit mondani, hogy az átrendezés alatt mi legyen a halakkal? monjuk kb 1-2 órát kibírnak vödörben sztem

2011. okt. 9. 20:38
 7/11 anonim ***** válasza:

Persze, nálam is ezek a növények vannak. Ezt hívják hagyományos növényesnek. Ahogy mondták, lehet ez is szép :)

A halak kibírnak szűrővel napokat is egy vödörben.

2011. okt. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem voltak ilyenek régen 1db 18W neonnal 90 literben:

csak anubias nana + jávai moha:

[link]

ebbe lilaeopsis és jávai moha volt:

[link]

ez jával moha, bacopa, vizi hortenzia:

[link]

ez pl 13 Watt fénnyel jávai, hortenzia, anubias:

[link]

vagy ugyanebbe volt csak anubias nana is külön:

[link]

Ebbe asszem volt 1 neon és 1 vízalatti neon még pluszban, vagy valami ilyesmi: bacopa, riccia és lilaeopsis fű, alul valami festett narancssárga kavics volt:

[link]

2011. okt. 10. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
köszi, hable nagyon szépek az akik :) az elsőnél az 3D háttér, vagy csak ragasztott?
2011. okt. 10. 16:30
 10/11 anonim ***** válasza:
Az csak kép, pószter. Az akvariumpluszba árulják méterbe, nem tudom mennyi, de elég olcsó, hát képek közül csak ez az egy tetszett nekem, azért vettem, de ez se olyan nagy szám, láttam már szebb köves háttérképet is akváriumon, csak olyat meg nem árultak sehol :)
2011. okt. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!