Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leikráztak a páncélos harcsáim...

Leikráztak a páncélos harcsáim Segítség?

Figyelt kérdés
2 napja vannak nálam ezek a kis apróságok és ma reggelre ikrákat találtam az akvárium falán, csak ők lehettek mert az aksimba rajtuk kívül csak elevenszülők vannak tehát csak ők lehettek. mit tegyek? hogy védjem meg az ikrákat és a fény rossz az ikráknak,mert pont arra az oldalra rakta ahol a nap kicsit éri az aksit. Előre is köszi
2009. jún. 28. 10:34
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél le vízet akváriumból egy üres kis akváriumba vagy műanyag dobozba. Szedd ki az ikrákat. (Elsőre nem fog menni, de a 10. után érezni fogod. Ha nem ott van már egy ideje, akkor nem ragad már annyira.)

A vízbe tehetsz egy kis xantakridint és természetesen kell bele egy porlasztó.

Keltethetsz nekik sórákot, de a sok cory indítható poreleséggel is. Kapható még folyékony artemia, de ennél óvatosnak kell lenni az adagolásnál.

2009. jún. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 Salx Narval ***** válasza:
53%
Nemigen tudsz mit kezdeni a dologgal, ha kiveszed megsérülnek ha bent hagyod megeszik őket.Öt hat nap amíg leválnak az üvegről, addig kellene távol tartani a többit.Kellene a vízbe Metilénkék az ikrák védelmére.Van miben felnevelned őket?
2009. jún. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
52%

Az első hsz-t ítam.

Ha csak a harcsák vannak bent, akkor egyszerűbb őket kivenni. De én ikrákat szoktam.

Persze minden kezdő rutintalan és nem tudja kivenni az ikrákat, de remény és a metilénkékel telenyomott akvárium nem szerepel az akvaristák szótárában.

2009. jún. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
dupla hálóval védtem meg őket . nem tudom kirakni a halakat mert kb 30an vannak. remélem így is jó lesz. és mit tegyek a penészedés ellen? és sötétség kell nekik vagy csak az erős fénytől védjem őket?
2009. jún. 28. 17:02
 5/31 anonim ***** válasza:
100%
Ikrapenészedés ellen Xantaxridint használj.Amugy nem lehetnek csigapeték?Nincsenek csigáid az aksiban?
2009. jún. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:

kijöhet 200 ikra vagy pete egy csigából? Csak pici tornyos csigám van

szerintem nem csigáé.

2009. jún. 28. 19:21
 7/31 Salx Narval ***** válasza:
Nézd meg a ( Van 2 vitorláshalam...) kérdést. Ott le van írva nagy vonalakban a keltetés,mid a két megoldás működik, azt csináld, amihez megvannak a feltételeid.Kb 6nap múlva leválnak az üvegről és 2-3 nap múlva elúsznak.Ha nem sikerül ne keseredj el, vegyél egy kis medencét és helyezd ki a halakat ha jól csinálod újra ikráznak,ott már könnyebb dolgod lesz. Írd be a keresőbe Akvárium magazin, az oldalon nyisd meg a halak menüt és azon belül a harcsát, ott neves tenyésztők írják le tapasztalataikat,sokat tanulhatsz tőlük.SN
2009. jún. 29. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 Salx Narval ***** válasza:
Re 13-51 Kedves akvarista társam azt gondolom, hogy a megjegyzésed nem az adott gyógyszert minősíti.Nyilván ezt a gyógyszert,ésszel kell használni.De melyiket nem? Szerinted mennyivel jobb, ha Xantakridinnel nyomod teli az akváriumot.Én 30 éve használom mindkét szert, és van amikor az egyik és van amikor a másik a megfelelő.Tény, hogy nem a szótáramban van, hanem az orvosságos szekrényemben.Salx Narval.
2009. jún. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
xantakridint nem volt sajna az üzletben. metilkéket tettem nekik. van egy-két fehér ikra benne. azokat kéne kivenni? De hogyan? Van amelyik a közepén van. úgy szeretném ha vmennyi kikelne...
2009. jún. 29. 18:54
 10/31 Salx Narval ***** válasza:
Akvarisztikai szaküzletben tudsz vásárolni ikrakiemelő pipettát.Esetleg orvosi,laboratóriumi eszközöket forgalmazó üzletekben is beszerezhető.Ez egy hosszú hegyes üvegcső.A végét befogva kell a vízbe dugni és óvatosan az elhalt ikra fölé helyezni, lehetőleg minél közelebb.Ha elengeded a végét szívó hatás jön létre és felszippantja az ikrát.Bármilyen csövecske megfelel,ha a végét letudod szűkíteni 2-3mm-re.Egy hegyes hurkapálcával meg lehet óvatosan lazítani, amíg nincs eszközöd az is megteszi. Fontos,hogy azonnal távolítsd el az elhaltakat, mert átterjed a többire.Próbáld a porlasztót a közelükbe tenni.Ha az ikrák már lazák, vagy esetleg leesnek,tedd át őket a nevelőbe.Ha elolvastad amit javasoltam,talán sikerülhet párat felnevelni.SN
2009. jún. 30. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!