Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leikráztak a páncélos harcsáim...

Leikráztak a páncélos harcsáim Segítség?

Figyelt kérdés
2 napja vannak nálam ezek a kis apróságok és ma reggelre ikrákat találtam az akvárium falán, csak ők lehettek mert az aksimba rajtuk kívül csak elevenszülők vannak tehát csak ők lehettek. mit tegyek? hogy védjem meg az ikrákat és a fény rossz az ikráknak,mert pont arra az oldalra rakta ahol a nap kicsit éri az aksit. Előre is köszi
2009. jún. 28. 10:34
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
ja és már ma is cseréljem a víz 10%át? Bocs hogy ennyit kérdezek, de még nincs ilyen tapasztalatom. Köszi hogy ilyen rendesek vagytok hogy próbáltok segíteni.:-)
2009. júl. 1. 15:42
 22/31 A kérdező kommentje:
Az a baj hogy itt Keszthelyen semmi ivadéknak való eleség nem volt csak ez a sórák és az még csak most kel. Ott ajánlották a tojássárgáját. Légyszi ha leszel írd meg azok közül ami nekem van mi a legjobb addig míg ki nem kelnek. köszi
2009. júl. 1. 15:55
 23/31 Salx Narval ***** válasza:
A szárítottak közül, mindegyikből vegyél ki egy keveset és törd porrá jó alaposan ,vigyázva, hogy ne legyenek közte nagyobb darabok.Kb mint a búzadara.Egy késhegynyit tegyél bele nekik.A következő etetésnél már látod,hogy több vagy kevesebb kell.Vedd komolyan amit arról írtam, hogy a megmaradt ennivalót ki kell venni.Nem nagy baj, hogy adtál nekik tojást, de inkább mellőzd.
2009. júl. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:
oké így csinálom! Köszi!
2009. júl. 1. 16:29
 25/31 A kérdező kommentje:
Az nem baj hogy sokszor csak pihennek a földön? Néha nagyon úszkálnak.:-) Csak azért kérdem, hogy nehogy vmi baj legyen csak én nem tudom.
2009. júl. 2. 17:58
 26/31 Salx Narval ***** válasza:
Nem baj,néha pihennek.Kellene tenni egy kis kupac,alaposan kimosott Jávai mohát,vagy valami sűrű levelű növénykét az aljára, hogy elbújhassanak.Nem éri őket közvetlen fény, ugye? Jó lett az eleség esznek rendesen?
2009. júl. 3. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
nem éri őket közvetlen fény. Nem tudom miért, de nem keltek ki a sórákok pedig mindent úgy csináltunk ahogy mondták. Alga tabletta port kapnak. Nem látom sajna hogy esznek-e. De növekszenek. A maradékot mindig kiszívjuk.
2009. júl. 3. 19:46
 28/31 Salx Narval ***** válasza:
Sórák: 3literes befőttes üvegbe, finom porlasztású,levegőztetés.2liter vizet felforralunk,ha lehűlt,feloldunk benne 30-35g-jódmentes konyhasót és ha van egy csipet bórax-ot.A borax növeli a kikelési arányt,nem kell feltétlenül a vízbe.Tedd minél melegebb helyre, 25-28 fokon 1-1,5 nap a kelés,ha hidegebb a víz 2-3 nap.Ha nem kel ki,akkor rosszul tárolt, vagy túl öreg petét kaptál.Készíts elő egy másik üveget és 2 nap késéssel,abban is keltess.Így váltakoztatva, folyamatosan születnek a rákocskák. Etetni nem kell őket, a felnevelésükhöz más fajta víz kell.Sok sikert.Naponta egyszer idenézek.SN.
2009. júl. 4. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:
Én olyan petéket kaptam, ami már be volt keverve sóval, csak bele kellett tenni vízbe. Sera volt. beletettem és ment neki a levegő, a boltban azt mondták nem kell fűteni, mert tetőtérben vagyunk és itt amúgy is elég meleg van. Sajna a barátom megunta és 3 nap után kidobta őket, mire hazaértem. Lehetett az a baj hogy éjszaka nem ment a porlasztó?
2009. júl. 5. 08:15
 30/31 Salx Narval ***** válasza:
A Sera jó minőségű. A porlasztónak menni kell folyamatosan. Szerintem túl hamar kidobtátok.
2009. júl. 5. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!