Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Leikráztak a páncélos harcsáim...

Leikráztak a páncélos harcsáim Segítség?

Figyelt kérdés
2 napja vannak nálam ezek a kis apróságok és ma reggelre ikrákat találtam az akvárium falán, csak ők lehettek mert az aksimba rajtuk kívül csak elevenszülők vannak tehát csak ők lehettek. mit tegyek? hogy védjem meg az ikrákat és a fény rossz az ikráknak,mert pont arra az oldalra rakta ahol a nap kicsit éri az aksit. Előre is köszi
2009. jún. 28. 10:34
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
hali kikeltek a halak. Nem tudom mikor most vettem észre csak nem tudom hogy csak kikeltek vagy már elúsztak. alul szaladgálnak meg mintha felfelé is jött volna egy akkor már elúsztak??? Most már lehet etetni? És mivel? És hány fokon legyenek és milyen sok levegő kell nekik. kell e még a sötétités. Légyszi gyorsan segítsetek.
2009. júl. 1. 09:34
 12/31 A kérdező kommentje:
sziasztok ma reggelre láttam hogy egy csomó kishal kikelt, de nem tudom hogy már elúsztak e. ha az aljzaton szaladnak és felfelé is tudnak jönni akkor elúsztak nem? most etessem már őket és mivel? És hány fokon legyenek és mennyi levegő kell nekik? Úgy értem éjszaka is menjen? kell e még a sötét neki,????
2009. júl. 1. 09:39
 13/31 Salx Narval ***** válasza:
100%
A halasnál vásárolj gyorsan,ivadék eleséget 3 óránként etesd.Vegyél sórákpetét, mire kikelnek a rákocskák már azt is ehetik.Levegőztetni kell.Fűteni csak akkor ha 22C alá hűlne a víz.Kivenni nem tudod őket a társas medencéből? Ha messzire kell menned eleségért,törd porrá a haltápot, vagy amid van, olyat ami elmerül.
2009. júl. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Salx Narval ***** válasza:
100%
Sötétíteni csak akkor kell,ha közvetlen rá tűz a nap. A levegőztetőnek folyamatosan menni kell.Igen elúsztak.Azonnal etetni kell,keveset 3 óránként.
2009. júl. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 Salx Narval ***** válasza:
Ha van berendezésed, próbáld meg egy slaggal átszívni őket a nevelő medencébe,egy 5-6 literes tiszta befőttes üveg is megteszi.A vizet az eredeti medencéből vedd.Tartsd azonos hőfokon és naponta cseréld le a víz 20% át állott klórmentes vízre.A porlasztó finoman nyomjon.Szűrni is kellene,a legolcsóbb is jó.Vízcserék alkalmával 4-5 csepp fertőtlenítő a fent leírt szerekből, vagy 10L/teáskanál jódmentes konyhasó.Itt viszont az oldalakat érdemes takarni.Vigyázz a túletetésre, csak annyit, amennyit egyszerre megesznek, a többit azonnal ki kell szippantani.Bármilyen eleség jó, ami ivadéknak való,a tojásport nem ajánlom.
2009. júl. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
ja már kinn vannak egy kis medencébe, mert a hálóra amivel védtem őket arra is ikráztak a falról meg leszedtem őket. Pont tegnap tette át őket a párom a kicsibe. Még szerencse mert nem tudtam volna kiszedni a nagyból őket. Éjjel is etessem őket? A sórákok már kelésben vannak, most adok akkor nekik tojássárgáját. Ha csigát teszek melléjük hogy megegye a maradékot az jó?
2009. júl. 1. 14:31
 17/31 A kérdező kommentje:
esetleg van ilyen anciknak való algatabletta az ha feloldódik poros az nem jó?
2009. júl. 1. 14:36
 18/31 A kérdező kommentje:
ja és szivacs szűrős porlasztót vettem az elég szűrésnek?
2009. júl. 1. 14:43
 19/31 Salx Narval ***** válasza:
Az előbb írtam, hogy a tojáspor nem jó, megromolhat tőle a víz .Miért nem olvasod el amit írok? A szűrő jó.Egyszer éjszaka is kellene etetni.Ne tegyél bele csigát,egy vékony csővel szippantsd ki a megmaradt eleséget.A működését már leírtam ( pipetta).Akármelyik ivadék eleség jó, kivéve a tojáspor, azt is megeszik,csak nem tudod kivenni a maradékot.Porrá törve tudják csak bekapni az ennivalót, a nagyobb daraboktól megfulladhatnak.Ezért ajánlottam a bolti eleséget. Ha van még valami írd le, este még idenézek.Sok sikert.SN
2009. júl. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
ja én azt hittem a bolti tojáspor nem jó nem a fött tojás sárgája. Sajnos adtam már nekik egy kicsit, két nagyobb darab is bekerült azt kiszedem. Akkor a csigát nem teszem bele. Szárított vízibolhám, lemezes tápom , szárított és fagyasztott tubim és az az algatablettám van. Ezek közül akkor melyiket aprítsam nekik? Ma 2kor tettem vízbe az artemiákat remélem holnapra kikelnek.
2009. júl. 1. 15:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!