Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » A guppik a víz melyik rétegébe...

A guppik a víz melyik rétegében tartózkodnak normális körülmények között?

Figyelt kérdés

Ma szereztem be az első guppiaimat. Kb 3 órája vannak az akváriumban (előtte a szoktatás szabályait betartottam) és kicsit aggódva figyelem, hogy csak a víz felső rétegében úszkálnak, különösen a két hím, közvetlenül a víztükör alatt. Lehetséges, hogy valami miatt nem érzik jól magukat, ha igen, mi lehet ennek az oka?

4 hete rendeztem be az akváriumot, eddig vártam, hogy beálljon. A növények, redcherry rákok és csigák szemmel láthatóan jól érzik magukat. Ennek ellenére lehet mégis a vízminőséggel lenne baj?

Az egyik halacskám: [link]



2012. máj. 22. 18:10
 1/5 anonim válasza:
Szia! Az attól függ hogy pipál-e? Mert ha igen akkor oxigén hiánya van ami nem jó. Ha nem akkor a víz hőfokával van a baj.
2012. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
DE mindent egybeéve inkább a víz felső 1/3 át használják.
2012. máj. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Úgy látom, hogy nem pipálnak, legalábbis nem jellemző. A víz 25-26 fokos.
2012. máj. 22. 19:11
 4/5 Platypus ***** válasza:

A buborékok alapján levegőztetőd van. Ez egy külön levegőztető készülék a szűrő mellett, vagy egyben ez az akvárium szűrése is? Ha az utóbbi, akkor itt még könnyen lehetnek bajok.


A guppik főleg a vízfelszínről táplálkoznak, ezért amúgy is ott tartózkodnak a legtöbbet. Lehet egyszerűen csak az új hely miatti stressz az oka a viselkedésüknek.

2012. máj. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Tegnap éjszaka amikor lekapcsoltam a világitásukat teljesen megzavarodtak, gyorsan körbe-körbe úszkáltak, ugráltak, hallgatni sem bírtam. Végül kitaláltam, hogy a víz egy részét lecserélem, hátha azzal segítek szegényeken. Nem tudom, hogy ennek köszönhetően-e, vagy hogy megszokták az új környezetet, de mára már sokkal otthonosabban mozognak az akváriumban.


A szürő és buborékoló egy szerkezetben van, a komplett akvárium szettben ez volt. Ez problémát okozhat?

2012. máj. 23. 08:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!