Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Úszórothadás kezelésére...

Úszórothadás kezelésére Aquafuran mellé még kell más szer is?

Figyelt kérdés

Úgy hallottam az Aquafuran elég erős antibiotikum, adagolni is pontosan kell. Nekem 31,5 literes akváriumban van egy hím bettám. 20 literre ír egy tablettát a leírás, akkor tegyek bele egyet...meg egy felet...? Megfelezhetem egyáltalán? Baktokill-t esetleg mellé?

Lehet buta kérdés, de a szűrő nem szívja be? Vagy nem irtja ki a hasznos bacikat is? Ez hogy működik egy ilyen kezelés után? Nem lesz megfelelő szűrés 2 hétig?

Azt tudom, hogy addig nem szabad etetni, de a pontos kezelés nem világos. Nem tudom, mi lenne jó...segítenétek kérlek?


2012. máj. 23. 11:13
 1/6 A kérdező kommentje:
Még annyit hozzáfűznék, hogy az uszonya "megtört", úgy néz ki, mint egy kis villám... Ez helyrejön?
2012. máj. 23. 11:37
 2/6 anonim ***** válasza:

Parakillt kellene mellette adagolni. Aquafuranból ahogy mondod, másfelet kellene tenni, parakillből pedig az adag szerint csepegtetve.


A szűrőt a kezelés ideje alatt külön kellene járatni, mert a hasznos bacikat kiöli. Persze csak ha van helyette legalább egy levegőztetőd. Ha nincs, akkor marad a szűrő, rengeteg vízcserével.


Aquafurant nem tudom, hogyan kell adagolni, még soha nem használtam. De a parakillt azt 3 naponta 30% vízcsere után kellene legalább 2X-3X adagolni. Ha az aquafuran nem bomlik le ilyen hamar, tehát ha az pl. 2 hétig hatásos, akkor csak után kell adagolni.

A kezelés végén pedig 50% vízcsere.


De amúgy biztos, hogy úszórothadása van a bettádnak?

2012. máj. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kicsit össze van tapadva az uszonya, plusz az a villámszerű megtörés mostanra olyan, mint egy gumó... :( Remélemhelyre jön neki.


Még annyit elfelejtettem, hogy akkor az Aquafurant egyszerre kell csinálni a Parakillel? A leírást majd átolvasom rendesen azért, csak most gyorsban futottam át a válaszod és ez nem volt tiszta!

De köszönöm a választ!

2012. máj. 23. 17:02
 4/6 A kérdező kommentje:
Na, bocsánat. Az első mondatodban volt. Köszi még egyszer!
2012. máj. 23. 17:02
 5/6 Platypus ***** válasza:
Ez sokkal inkább fátyolbetegségre hajaz. Az aquafuran baktériumos fertőzések ellen hatékony, a fátyol viszont egysejtű, az úszórothadás meg gomba.
2012. máj. 23. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bementem tegnap a boltba, azt mondták vigyek rá malachitzöldet meg metilénkéket és ezeket adagoljam... Lejjebb vettem a szűrőt (sajnos nincs levegőztetőm külön), mára még nincs változás, úszkál, meg kezelés előtt evett is a napokban, szóval ilyen szinten nincs baj... csak az uszonyai... :( De majd meglátom, hogy javul.
2012. máj. 24. 07:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!